Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie

Učebnice/Odborná literatura

Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Dějiny sociologie - Charles-Henry Cuin;Francois Gresle. Kniha přináší přehled dějin sociologie od jejích počátků do současnosti. Je výkladem jak o vývoji sociologického myšlení (od Saint-Simona a Tocquevilla po symbolický interakcionismus), tak o zakládání a vývoji sociologických institucí (vysokoškolských ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie koupíte i tady

Specifikace Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 170 Kč

Kniha přináší přehled dějin sociologie od jejích počátků do současnosti. Je výkladem jak o vývoji sociologického myšlení (od Saint-Simona a Tocquevilla po symbolický interakcionismus), tak o zakládání ... a dál?

Produkt Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie

Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie - parametry

Název produktu: Charles-Henry Cuin, Francois Gresle: Dějiny sociologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 170 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Dějiny sociologie - Charles-Henry Cuin;Francois Gresle. Kniha přináší přehled dějin sociologie od jejích počátků do současnosti. Je výkladem jak o vývoji sociologického myšlení (od Saint-Simona a Tocquevilla po symbolický interakcionismus), tak o zakládání a vývoji sociologických institucí (vysokoškolských kateder, časopisů, výzkumných institucí atd.) v zemích, v nichž se tento obor především rozvíjel. Je rozdělena na dvě samostatné části - do roku 1918 a od roku 1918 do současnosti. Autoři tohoto díla vycházejí z předpokladu, že sociologie, která je výslednicí mnohotvárného vývoje, jímž prošel pouze západní svět, vděčí za svůj rozvoj souboru specifických intelektuálních, společenských a institucionálních podmínek, které je třeba ozřejmit. Proto se v této knize rozhodli sledovat dějiny sociologie jako vědeckého projektu i vědecké praxe a nabídnout jistý počet klíčů k jejich analýze. Snažili se přitom co možná nejvíce se vystříhat pokušení omezit sledování historické podmíněnosti sociologie na výklad určité národní tradice (což většinou bývá národní tradice autorova) nebo na její již dávno minulá období ("čas předchůdců a zakladatelů"). Stejně tak se autoři snažili vyhnout jednostranné nebo stranické interpretaci sociologie, která by se dovolávala jakési hlavní teoretické linie, neboť takový přístup se vždy ukázal jako silně redukcionistický. Za každou kapitolou je uvedena bibliografie základních děl a na konci obou částí další rozsáhlé bibliografie a synoptické tabulky. Periodizace vývoje sociologie i pozornost věnovaná vývoji v určitých zemích (Francie, Německo, Velká Británie, Spojené státy americké) odpovídají snaze postihnout nejvýraznější aspekty dějin tohoto oboru. Publikace: Dějiny sociologie - Charles-Henry Cuin;Francois Gresle. Edice: Studijní texty - Slon - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 266 str. - ISBN: 978-80-86429-33-5 - Kniha Charles-Henry Cuin; François GresleSlon 2008, edice Studijní textyKniha, čeština, 266 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.