Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli

Knihy

Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli

Hodnocení: 0x
  • 4

Román VŠE, CO JSME NIKDY NEŘEKLI získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.. Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.07899
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Vše, co jsme si nikdy n..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli koupíte i tady

Specifikace Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 223 Kč

Kniha – autor Celeste Ng, 272 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Příběh, odehrávající se převážně v 70. letech minulého století ve Spojených státech, začíná tragickou smrtí šestnáctileté Lydie. Zbylá čtyřčlenná rodina se snaží přijít na to, proč a jak dívka, která neuměla plavat, skončila uprostřed jezera. Všichni se se smutkem vyrovnávají po svém a zároveň vědí, že je na čase zásadně změnit některé postoje a přehodnotit dosavadní způsob života a uvažování. Každá z dvanácti kapitol knihy se soustředí na » ... a dál?

Produkt Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli

Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli - parametry

Název produktu: Celeste Ng: Vše, co jsme si nikdy neřekli
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 279 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román VŠE, CO JSME NIKDY NEŘEKLI získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.. Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014. Ukázka z textu Ve středu ráno James znovu volá na policii. Mají nějaké stopy? Prověřují všechny možnosti. Může jim policista něco říct, cokoli? Pořád předpokládají, že se Lydia sama vrátí domů. Dále pátrají a rodinu budou samozřejmě průběžně informovat. James poslouchá a přikyvuje, ačkoli ví, že ho policista Fiske nevidí. Zavěsí a znovu se posadí ke stolu, aniž se podívá na Marilyn, Natha či Hannu. Nemusí jim nic vysvětlovat: z výrazu jeho tváře poznají, že se nic nového nedozvěděl. Dělat cokoli jiného než čekat jim nepřipadá správné. Děti nejdou do školy. Televize, časopisy, rádio: všechno se tváří v tvář jejich strachu zdá povrchní. Venku svítí slunce, vzduch je svěží a chladný, ale nikdo nenavrhne, že by se mohli přesunout na verandu nebo na dvůr. Ani domácí práce se nehodí: vysavač by mohl spolknout nějakou stopu, mohla by zmizet nějaká indicie, kdyby někdo zvedl pohozenou knihu a postavil ji na polici. Rodina tedy čeká. Shlukli se u stolu, bojí se jeden druhému podívat do očí, zírají na kresbu dřevěné desky, jako by to byl otisk prstu nebo mapa s polohou toho, co hledají. Autor : Celeste Ng, Příběh, odehrávající se převážně v 70. letech minulého století ve Spojených státech, začíná tragickou smrtí šestnáctileté Lydie. Zbylá čtyřčlenná rodina se snaží přijít na to, proč a jak dívka, která neuměla plavat, skončila uprostřed jezera. Všichni se se smutkem vyrovnávají po svém a zároveň vědí, že je na čase zásadně změnit některé postoje a přehodnotit dosavadní způsob života a uvažování. Každá z dvanácti kapitol knihy se soustředí na jinou dobu: po pohřbu, těsně před smrtí, v době mládí rodičů, v čase, kdy se od nich na nějakou dobu odloučil jeden z nich. Autorka, jako kdyby loupala plátky cibule, postupně odkrývá rodinná tajemství a traumata, která si jednotliví členové s sebou nesou životem. Vyprávění ve třetí osobě občas proložené vnitřním hlasem hrdinů čtenáře první větou pohltí a až do konce nepustí. Vše, co jsme si nikdy neřekli je brilantní studií nejniternějších lidských pocitů a pohnutek, která řeší otázky jak zapadnout, jak najít smysl života, jak realizovat životní sny, jak se vyrovnat s odlišností, jak naplnit očekáván


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.