Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání

Knihy

Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu.. Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu. Už jeho geografická poloha mezi Bonnem a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78614
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání koupíte i tady

Specifikace Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 160 Kč

Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu. Už jeho geografická poloha mezi Bonnem a Varšavou se zdá symbolická: Bonn je spojnicí se západem, za Varšavou začíná „divoký Východ“. Berlín leží přesně uprostřed mezi nimi, tedy ve spravedlivé vzdálenosti. Tyto faktory rozeznali podnikatelé a investoři již záhy po pádu berlínské zdi. V euforii ze stěhování státních úřadů z Rýna na Sprévu vznikl nový pojem „Berlínská republika“ – » ... a dál?

Produkt Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání

Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání - parametry

Název produktu: Budée Gisela: Merian 39 - Berlín - 4. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 89 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu.. Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu. Už jeho geografická poloha mezi Bonnem a Varšavou se zdá symbolická: Bonn je spojnicí se západem, za Varšavou začíná „divoký Východ“. Berlín leží přesně uprostřed mezi nimi, tedy ve spravedlivé vzdálenosti. Tyto faktory rozeznali podnikatelé a investoři již záhy po pádu berlínské zdi. V euforii ze stěhování státních úřadů z Rýna na Sprévu vznikl nový pojem „Berlínská republika“ – jako by obnovené město chtělo vzít vítr z plachet celému zbytku státu. Ve skutečnosti to v nervózní metropoli není s kulturou, vědou a technikou nijak slavné. Pro Berlín je spíše příznačná rozmanitost a jí odpovídající mnohonárodnost – město se rychle učí zacházet se vším novým a cizím. Nové tří a půl milionové město už nejsou staroslavné „Athény na Sprévě“, i přes jedinečné množství muzeí. Jeho novým zákonem je změna. Toho si musí být vědomi všichni, kdo pozorují nové zrození města: třeba při procházce „novou“ čtvrtí Mitte na náměstích Potsdamer nebo Leipziger Platz, v diplomatické čtvrti v Tiergartenu nebo ve vládních čtvrtích na nábřežích Sprévy. Mrakodrapy změní siluetu City West v okolí Ku'dammu a Gedächtniskirche i kolem východního Alexanderplatzu. Při veškeré výstavbě však stále platí, že Berlín je také zeleným městem s rozsáhlými parky, promenádami a vodními plochami. Říká se, že věhlasné berlínské kari párečky a kvasnicové pivo už pijí jenom turisté, což sice není pravda, ale přesto některá turistická lákadla města mizí. Co však určitě zůstane, je „nejhezčí berlínské náměstí“ Gendarmenmarkt, bulvár Unter den Linden s Braniborskou bránou a obnoveným zámkem. Večer z těchto historických kulis dýchá život – pozůstatek císařského Pruska. Kapesní cestovní průvodce - v češtině.. 4. vydání praktického kapesního průvodce po Berlíně z oblíbené edice Merian Live obsahuje: - popisy turistických zajímavostí - výběr 10 míst, která nesmíte vynechat - tipy na nejkrásnější výlety a procházky s praktickými popisy cesty - praktické tipy a rady všeho druhu ( ubytování, stravování atd. ) - specializované kapitoly Kam večer, Tipy pro rodiny s dětmi, Jídlo, Nákupy, Slavnosti a festivaly - slovníček základních pojmů - tabulku průměrných teplot - vyjímatelný plán centra města v měřítku 1:20 000, schéma MHD - 12 stran mapového atlasu - tipy od autorů - rejstřík - barevné fotografie a plánky pamětihodností atd.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.