Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Brabec Stanislav: Prokletí z mlh

Próza - beletrie

Brabec Stanislav: Prokletí z mlh

Hodnocení: 1x
  • 4

I geniálního detektiva lze zmást. Když hrajete podle jeho pravidel.   Detektiva Lincolna Rhyma stvořil Jeffery Deaver před dlouhými šestnácti lety – a hned první kniha této série, Sběratel kostí, se dočkala filmového zpracování. Nyní vychází v českém překladu desátý Rhymův případ, který nese název Pokoj smrti, a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.16667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Brabec Stanislav: Prokletí z mlh

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 135 Kč

Autor : Brabec Stanislav, Kniha nás zavádí na počátek třináctého století na okraj Českého království, kde z neznámých důvodů ožívají mrtví. Tajemnou atmosféru místa umocňuje hustá mlha ležící v korunách hustých lesů. Co trápí tento kraj, se pokouší rozplést jezdec, přijíždějící do této zapomenuté oblasti v okolí hradu Volfštejn, nechtěně je zapleten do děje. Kniha svým bohatým dějem bezesporu zaujímá své místo u čtenářů kvalitní historické krimi. Druh sortimentu : eKniha, Prokletí z mlh, Jazyk : Čeština, Počet » ... a dál?

Produkt Brabec Stanislav: Prokletí z mlh

Brabec Stanislav: Prokletí z mlh - parametry

Název produktu: Brabec Stanislav: Prokletí z mlh
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 135 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

I geniálního detektiva lze zmást. Když hrajete podle jeho pravidel.

 

Detektiva Lincolna Rhyma stvořil Jeffery Deaver před dlouhými šestnácti lety – a hned první kniha této série, Sběratel kostí, se dočkala filmového zpracování. Nyní vychází v českém překladu desátý Rhymův případ, který nese název Pokoj smrti, a autor při této příležitosti napsal jako bonus pro čtenáře i povídku s Lincolnem Rhymem v hlavní roli.

Když je v podzemních garážích nalezeno zmasakrované tělo mladé ženy, jsou otřeseni i zkušení policisté: nejen pro brutalitu samotné vraždy, ale také kvůli množství potenciálních důkazů, jimiž je místo činu poseté. Rhymův tým čeká neuvěřitelné množství mravenčí práce – a to ještě nevědí, že pachatel hodlá podle stejného scénáře vraždit dál…

Jeffery Deaver přináší na poměrně malém prostoru příběh, který nese všechny známky jeho tvorby: bravurně gradované napětí a nečekané zvraty v závěru. Učebnicový případ je delikatesou pro všechny čtenáře, kteří si už stačili Deavera oblíbit, ale zároveň jej můžeme považovat za ukázkový příklad autorova thrillerového mistrovství pro všechny, kteří se s ním setkávají poprvé. Dopis do ticha je příběh o emoci, která roztáčí naši Zemi, naplňuje ji hudbou, barvami, štěstím i bolestí. Cesty lásky mohou být široké a otevřené, prozářené sluncem i zmáčené deštěm. Mohou být i bludné a vést na zcestí. Hranice mezi dovoleným a zapovězeným je měnlivá, je nesnadné postřehnout, kdy se sladký nektar proměňuje v krůpěje jedu. Jedni, kteří jako čtenáří vstoupí mezi hrdiny Dopisu do ticha budou mlčet. To ti šťastnější, protože řeči, kterou postavy k nim budou promlouvat neporozumí. Jiní budou mlčet, protože vědí. Kniha nás zavádí na počátek třináctého století na okraj Českého království, kde z neznámých důvodů ožívají mrtví. Tajemnou atmosféru místa umocňuje hustá mlha ležící v korunách hustých lesů. Co trápí tento kraj, se pokouší rozplést jezdec, přijíždějící do této zapomenuté oblasti v okolí hradu Volfštejn, nechtěně je zapleten do děje. Kniha svým bohatým dějem bezesporu zaujímá své místo u čtenářů kvalitní historické krimi. Podobně, jako přijde vhod folková nota, jindy popěvek v podobě kupletu, pak klavírní  impromptu, tak je třeba přijmout i koláž z literárních jednohubek, kde společnou kytku ve váze tvoří  rmen, blatouch i kaktus. Nahodile, syrově a přece pohromadě. Takový je pozdrav od autorova krbu ke krbu  čtenářovu. Že nemáte právě zmíněný nablízku? Inu, to je milé, neboť se tím odkládá rozjasnění jeho plamene právě touto sbírkou. Soubor tří psychologických povídek s absurdní pointou. 'Vila v Rokli' je horrorově laděný příběh z reálného života. 'Bylo, nebylo' se opírá o autorovu znalost vědecké práce a odborného publikování. Příběh uniká na absurdní kolej ve smyslu Co kdyby... Třetí povídka 'Sicilská obrana' si zahrává s účastí knihy o domácím lékařství v léčbě hypochondra. Pro obálku byla použita autorova olejomalba Pijanovo probuzení. Strhující příběh z prostředí záchranářů na kanadském severu s dramatick


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.