Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie

Učebnice/Odborná literatura

Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie - Boris Ejchenbaum. Boris Ejchenbaum (1886–1959) se řadí mezi nejvýznamnější představitele ruského formalismu. Počátky jeho vědecké činnosti jsou spojeny s doznívajícím symbolismem, jeho estetikou a filozofickým kladením otázek, po roce 1917 se přimkl k rodícímu se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie koupíte i tady

Specifikace Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Boris Ejchenbaum (1886–1959) se řadí mezi nejvýznamnější představitele ruského formalismu. Počátky jeho vědecké činnosti jsou spojeny s doznívajícím symbolismem, jeho estetikou a filozofickým klade ... a dál?

Produkt Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie

Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie - parametry

Název produktu: Boris Ejchenbaum: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 311 Kč
Ušetríte až: 115 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie - Boris Ejchenbaum. Boris Ejchenbaum (1886–1959) se řadí mezi nejvýznamnější představitele ruského formalismu. Počátky jeho vědecké činnosti jsou spojeny s doznívajícím symbolismem, jeho estetikou a filozofickým kladením otázek, po roce 1917 se přimkl k rodícímu se formalistickému hnutí (mezi jeho další čelné představitele patří V. Šklovskij, R. Jakobson, J. Tyňanov, B. Tomaševskij ad.), k jehož výkonům přispěl zejména na poli zkoumání prózy. Soustředil se na problémy organizace vyprávění (status vypravěče), nastínil stěžejní otázky týkající se problému času v literární historii, zabýval se zvukovou stránkou uměleckého díla, vzájemným vztahem mezi poezií a prózou, kladl si otázky o smyslu literární teorie a historie. Literárněvědné názvosloví obohatil o některé termíny, jež se užívají dodnes (skaz, literární život). Neomezoval se však výhradně jen na oblast vlastní literatury – zajímala ho též problematika uměleckého přednesu či fenomén filmu a jejich poměr ke slovesnému dílu. Po rozprášení formalismu a v době sílícího ideologického tlaku se věnoval především ediční praxi a textologickým problémům. Vcelku jeho vědecké dílo představuje svěží, neakademický způsob myšlení, jež je schopno řadu otázek otevírat či je nastiňovat z nových, překvapivých perspektiv. Výbor představuje B. Ejchenbauma v rozmanitosti a šíři jeho záběru: od prací kritických, přes analýzy výstavby literárního textu, přesahy do komparatistiky až po práce literárněhistorického charakteru. Stranou nezůstávají ani texty autobiografického rázu, jež vědecký diskurs překračují do oblasti umělecké. Publikace: Jak je udělán Gogolův Plášť a jiné studie - Boris Ejchenbaum. Boris EjchenbaumVychází 21.02.2013TriádaKniha, čeština, 344 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.