Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova

Knihy osobnosti a fakta

Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - Bořek Neškudla. Nakladatelství Libri požádalao Rudolfa Neškudlu, aby se pokusil toto téma zpracovat jinak. Tak vznikla samostatná kniha o římské mytologii, kdy do popředí byli postaveni bohové a mýty starého Říma, a pokud se autorovi podařilo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova koupíte i tady

Specifikace Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 202 Kč

Nakladatelství Libri požádalao Rudolfa Neškudlu, aby se pokusil toto téma zpracovat jinak. Tak vznikla samostatná kniha o římské mytologii, kdy do popředí byli postaveni bohové a mýty starého Říma, a ... a dál?

Produkt Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova

Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - parametry

Název produktu: Bořek Neškudla: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 202 Kč
Maximální cena: 320 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - Bořek Neškudla. Nakladatelství Libri požádalao Rudolfa Neškudlu, aby se pokusil toto téma zpracovat jinak. Tak vznikla samostatná kniha o římské mytologii, kdy do popředí byli postaveni bohové a mýty starého Říma, a pokud se autorovi podařilo dopátrat podle kusých pramenů i mytologii italických kmenů, jako byli Latinové, Marsové, Sabinové nebo Umbriové, kteří v té době obývali Apeninský poloostrov. Zbyla i kapitola na tajemný svět Etrusků. Římský panteon je tak zachycen ve stručných heslech, tak jako jednotlivá božstva starého Říma. Nechybí římské mýty počínaje bájnými postavami Vergilovy Arneidy, přes pověsti o zakladatelích Říma, Romulovi a Removi, až po pololegendární hrdiny rané římské republiky. Tento ucelený soubor bohů a mýtu se tak dostává poprvé do rukou čtenáře, který si v plné šíři může uvědomit význam kulturního dědictví pro další evropskou civilizaci. Edward52 Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - Bořek Neškudla od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - Bořek Neškudla. Abecedně řazená esejistická hesla se zabývají především bohy a mýty

starověkého Říma od nejstarších dob a jejich ovlivnění řeckou

mytologií přes synkrezi s orientálními božstvy a kulty, vyplývající

i ze světovládné úlohy Říma, až po nastolení křesťanství jako

jediné věrouky. Neopomíjí však ani bohy a mýty dalších etnik

Apeninského poloostrova, především Etrusků, ale i dalších

italických kmenů. Text ilustrují pérovky a fotografie. Publikace: Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova - Bořek Neškudla.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.