Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka

Knihy naučná literatura

Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka

Hodnocení: 1x
  • 4

Česká Alexandrovka – Vzpomínky na život české vystěhovalecké komunity na Rusi - Bohuslav Andrš. Memoáry se zabývají dosud značně opomíjenou kapitolou z dějin českého vystěhovalectví na Ukrajinu a do Ruska. Autor (narozen 1926), rodák z osady Česká Alexandrovka poblíž Oděsy, popisuje strastiplné putování českých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88187
skladem

Jaké má kniha
Česká Alexandrovka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka koupíte i tady

Specifikace Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 140 Kč

Memoáry se zabývají dosud značně opomíjenou kapitolou z dějin českého vystěhovalectví na Ukrajinu a do Ruska. Autor (narozen 1926), rodák z osady Česká Alexandrovka poblíž Oděsy, popisuje strastiplné putování českých exulantů-evangelíků od pobělohorské doby; hlavní pozornost věnuje historii své rodné obce, založené na přelomu 19. a 20. století. Zaznamenává pohnuté osudy obyvatel Alexandrovky v průběhu první poloviny 20. století, vzpomíná na represivní kampaně ve dvacátých a třicátých letech i v průběhu druhé » ... a dál?

Produkt Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka

Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka - parametry

Název produktu: Bohuslav Andrš: Česká Alexandrovka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 140 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Česká Alexandrovka – Vzpomínky na život české vystěhovalecké komunity na Rusi - Bohuslav Andrš. Memoáry se zabývají dosud značně opomíjenou kapitolou z dějin českého vystěhovalectví na Ukrajinu a do Ruska. Autor (narozen 1926), rodák z osady Česká Alexandrovka poblíž Oděsy, popisuje strastiplné putování českých exulantů-evangelíků od pobělohorské doby; hlavní pozornost věnuje historii své rodné obce, založené na přelomu 19. a 20. století. Zaznamenává pohnuté osudy obyvatel Alexandrovky v průběhu první poloviny 20. století, vzpomíná na represivní kampaně ve dvacátých a třicátých letech i v průběhu druhé světové války. Stranou neponechává ani repatriaci některých alexandrovských Čechů do ČSR po roce 1945 a popisuje jejich životy – i svůj vlastní – ve staronové vlasti. Cennou dokumentární hodnotu má obrazová příloha. Kniha, která je svým zaměřením ojedinělá, vychází ve 2. aktualizovaném a rozšířením vydání, a jistě si opět najde své čtenáře nejen mezi odbornou veřejností, ale také u širokého čtenářského publika. Česká Alexandrovka – Vzpomínky na život české vystěhovalecké komunity na Rusi - Bohuslav Andrš od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.