Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře

Učebnice/Odborná literatura

Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře

Hodnocení: 1x
  • 4

Karel Havlíček. Portrét novináře - Bohumil Doležal, Havlíčkovská studie Bohumila Doležala, předního politologa a komentátora veřejného života, není monografií, nýbrž sevřenou, aktualizující a čtivou esejí; Doležal se nesnaží přiblížit Havlíčkovo dílo jako celek, ale zaměřuje se na pět tematických okruhů: 1) ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Karel Havlíček - Portét..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře koupíte i tady

Specifikace Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 170 Kč

Havlíčkovská studie Bohumila Doležala, předního politologa a komentátora veřejného života, není monografií, nýbrž sevřenou, aktualizující a čtivou esejí; Doležal se nesnaží přiblížit Havlíčkovo dílo j ... a dál?

Produkt Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře

Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře - parametry

Název produktu: Bohumil Doležal: Karel Havlíček - Portét novináře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 170 Kč
Maximální cena: 258 Kč
Ušetríte až: 88 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Karel Havlíček. Portrét novináře - Bohumil Doležal, Havlíčkovská studie Bohumila Doležala, předního politologa a komentátora veřejného života, není monografií, nýbrž sevřenou, aktualizující a čtivou esejí; Doležal se nesnaží přiblížit Havlíčkovo dílo jako celek, ale zaměřuje se na pět tematických okruhů: 1) Havlíčkova kritika kýčovitého vlastenectví; Havlíčkovo pojetí obce; Havlíček a Rusko; Havlíček a český politický radikalismus; Havlíčkův Slovan. Jako charakteristické rysy Havlíčkova díla přitom Bohumil Doležal chápe demokratismus, politický realismus a kriticismus. Ani v knize věnované zdánlivě nesporné osobnosti českých dějin přitom Bohumil Doležal nezapře svou bytostnou kritičnost: Karla Havlíčka sice vidí jako zakladatele moderního českého politického myšlení a příklad novinářské poctivosti a občanské statečnosti, zároveň jej však nijak neglorifikuje a zaobírá se i (ostatně nečetnými) stinnými stránkami jeho díla. Přesto Doležal Havlíčkův odkaz hodnotí veskrze pozitivně a ukazuje, jak aktuální je Havlíčkovo myšlení i dnes, či spíše právě dnes. V tom ostatně spočívá další přínos Doležalovy knihy: autor se v ní – jakkoli spíše implicitně, skrze srovnání s érou Havlíčkovou – rovněž výmluvně vyjadřuje k současné české společnosti a její politické reprezentaci. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Historické osobnosti | České a slovenské osobnosti od ARGO naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: Karel Havlíček. Portrét novináře - Bohumil Doležal. Popularizační studie o Karlu Havlíčkovi od našeho předního

politologa. Havlíček jako zdroj inspirace pro dnešní myšlení o

politice a společnosti. Publikace: Karel Havlíček. Portrét novináře - Bohumil Doležal.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.