Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bičík a I.: Příroda a lidé země

Učebnice/Odborná literatura

Bičík a I.: Příroda a lidé země

Hodnocení: 1x
  • 4

Česká geografická společnost Příroda a lidé Země je učebnice, která se využívá především při výuce zeměpisu. Ideální je však i pro sociální vědy, kde se dají informace z této publikace skvěle dosvědčit. Učebnice vzniklá spojením dvou svazků zahrnuje tematiku obecného fyzického a sociálního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Bičík a I.: Příroda a lidé země

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 160 Kč

Učebnice vzniklá spojením dvou svazků zahrnuje tematiku obecného fyzického a sociálního zeměpisu. Kromě dílčích úprav a aktualizace byly texty rozšířeny, aby plně pokrývaly učební osnovy. Zejména tematický celek Lidé na Zemi byl rozšířen o základy politické geografie a nově byly zařazeny tematické celky Krajina a životní prostředí a Aplikovaná geografie. Praha 2007, 2. vydání 140 stran, formát B5 Recenze » ... a dál?

Produkt Bičík a I.: Příroda a lidé země

Bičík a I.: Příroda a lidé země - parametry

Název produktu: Bičík a I.: Příroda a lidé země
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 9 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Česká geografická společnost Příroda a lidé Země je učebnice, která se využívá především při výuce zeměpisu. Ideální je však i pro sociální vědy, kde se dají informace z této publikace skvěle dosvědčit.

Učebnice vzniklá spojením dvou svazků zahrnuje tematiku obecného fyzického a sociálního zeměpisu. Kromě dílčích úprav a aktualizace byly texty rozšířeny, aby plně pokrývaly učební osnovy. Zejména tematický celek Lidé na Zemi byl rozšířen o základy politické geografie a nově byly zařazeny tematické celky Krajina a životní prostředí a Aplikovaná geografie.

Praha 2007, 2. vydání

140 stran, formát B5 Recenze učebnice: ... z úvodu učebnice: Příroda a lidé Země,

učebnice zeměpisu, kterou právě dostáváte do rukou, je součástí kompletní ucelené řady učebnic určených pro gymnázia a pro jiné střední školy. Řada vychází z moderní koncepce tematicky ucelených svazků příručního formátu,z pevné grafické stavby textových a grafických dvoustránek a z textu,který uvádí jen základní fakta a navozuje hlavní problémy. Učebnice vedou k problémovému způsobu vyučování,k větší aktivitě studentů. Pro jejich oblibu většina titulů vyšla v opakovaném vydání,která jsou vždy znovu inovována a upravována,aby odpovídala současnému stavu rychle se měnícího světa. Všechny učebnice mají schvalovací doložku MŠMT ČR jako součást ucelené řady. Příroda a lidé Země

vznikla spojením dvou dosavadních svazků: Země – úvod do geografie a Lidé na Zemi, ale vykazuje četné další změny. Zahrnuje tematické okruhy všech částí obecného zeměpisu od planetárního přes fyzický, sociální, ekonomický až po aplikovaný. Byly doplněny kapitoly z politické geografie, které v učebnici Lidé na Zemi chyběly, objevily se nové tematické celky Krajina a životní prostředí a Aplikovaná geografie, byla doplněna některá další témata. Nová učebnice beze zbytku pokrývá požadavky vyplývající z osnov zeměpisu na gymnáziu a na některých jiných středních školách. Texty jsou upraveny tak, aby reagovaly na současný vývoj ve světě. Byly inovovány všechny číselné údaje v textu, v tabulkách, mapkách i v grafech, aby obsahovaly poslední dosažitelné údaje. Všechny mapky a grafy jsou nově zpracovány kvalitnější počítačovou technologii a četné z nich , které zastaraly, nahradily mapky a grafy nové. Byly provedeny i změny v řazení tematických okruhů  a přesuny částí textů mezi kapitolami v zájmu zlepšení logické návaznosti. Příroda a lidé Země

přináší středoškolským profesorům zeměpisu a studentům středních škol výrazné výhody proti dosavadním svazkům:

- Učebnice zahrnuje kompletní učivo obecného zeměpisu v jednom díle. Protože obsahuje i témata   zařazená v osnovách jako doporučená, umožňuje výběr námětů pro zeměpisné semináře!

- Učebnice podává nejnovější dosažitelné informace o světě na počátku 21.století!

- Učebnice přináší pro uživatele cenové zvýhodnění proti koupi jednotlivých dílů! Součástí ucelené řady učebnic zeměpisu pro střední školy jsou dále svazky:

Regionální zeměpis světadílů 

Česká republika


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.