Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Bible

Knihy naučná literatura

Bible

Hodnocení: 1x
 • 3.5

U příležitosti 90. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické vyšla unikátní publikace Česká synoptická Bible. Obsahuje textCeského ekumenického překladu (vydání po poslední revizi v roce 2000) a Bible kralické (podle vydání z roku 1613) ve dvou sloupcích vedle sebe na jedné stránce. Synoptická Bible vychází z ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bible koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Bible

 • 5

Zip81, 25. listopadu 2015

Poprvé jsem ji přečetla, když mi bylo devět, možná osm, když jsem byla nemocná a líbila se mi moc. Teď jsem ji přečetla znovu na střední škole a líbila se mi sice trochu méně, zase mě, ale zaujala. Přečetla jsem ji ani ne za měsíc, víc jsme na ni ani neměli a byla moc hezká.


Specifikace Bible

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 246 Kč

Hlavní text nového vydání je ve dvou sloupcích, poznámky dole pod textem a odkazy na vnějších okrajích stránky. Nová sazba přináší přehledněji uspořádané chronologické tabulky ke Starému i Novému zák ... a dál?

Produkt Bible

Bible - parametry

Název produktu: Bible
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 246 Kč
Maximální cena: 690 Kč
Ušetríte až: 444 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
 • 3.5
Podrobný popis:
 • U příležitosti 90. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické vyšla unikátní publikace Česká synoptická Bible. Obsahuje textCeského ekumenického překladu (vydání po poslední revizi v roce 2000) a Bible kralické (podle vydání z roku 1613) ve dvou sloupcích vedle sebe na jedné stránce. Synoptická Bible vychází z kánonu původní kralické "Śestidílky", v jejímž pátém díle byly zahrnuty jak deuterokanonické knihy, které používá Římskokatolická církev, tak i některé pseudepigrafy, užívané církvemi pravoslavnými. Sazba se vyznačuje vynikající čitelností. Kromě biblického textu obsahuje odkazy jak z Českého ekumenického překladu, tak z Bible kralické, poznámky z Českého ekumenického překladu a "sumáře" na začátku každé kapitoly v Bibli kralické.  Na konci každé dvoustrany končí oba překlady stejným veršem, takže není potřeba opakovaně otáčet stránku. Nový překlad do současné češtiny vyznačující se důrazem na přesnost a konkordantnost, s mnoha studijními a výkladovými poznámkami
 • jedinečná příležitost proniknout k hloubce biblického poselství
 • mimořádný záběr poznámek a odkazů
 • kvalitní soudobá čeština
 • 70 stran příloh a map
 • pevný bílý papír vhodný ke vpisování poznámek. Hlavní cíle Českého studijního překladu:
 • každé slovo nebo slovní spojení originálu překládat na všech místech stejně (konkordantnost)
 • neovlivňovat výsledný text teologickými názory překladatelů
 • zachovat co nejvíce informací z originálního textu. K co nejvyšší míře naplnění těchto náročných a jen obtížně dosažitelných cílů slouží bohatý aparát desítek tisíc jazykových, historických i výkladových poznámek. Vazby navrhl přední český výtvarník Aleš Lamr. Český studijní překlad bývá spolu s Kralickou Biblí považován za jeden z nejpřesnějších. První vydání Nového zákona v Českém studijním překladu vyšlo v roce 1994, celá Bible v roce 2009. Jde o dílo překladatelského týmu pod vedením Antonína Zeliny. Součástí překladu je i rozsáhlý poznámkový a studijní aparát. Vydalo Nakladatelství KMS,s.r.o., Primátorská 41, Praha 8 ve spolupráci s Českou biblickou společností. Cíle studijního překladu: Každé slovo originálu překládat na všech místech stejně Neovlivňovat výsledný text teologickými názory překladatelů Zachovat co nejvíce informací z originálního textu Bible - Český ekumenický překlad - vydání s deuterokanonickými knihami a s novou úpravou textu. Text podle poslední revize z roku 2000. Hlavní text nového vydání je ve dvou sloupcích, poznámky dole pod textem a odkazy na vnějších okrajích stránky. Nová sazba přináší přehledněji uspořádané chronologické tabulky ke Starému i Novému zákonu. Připojeny jsou i nové přehlednější mapy.   Nové revidované vydání českého ekumenického překladu Bible. Vydání má novou grafickou úpravu. Biblický text je v jednom sloupci s odkazy na vnějším okraji stránky a poznámkami v dolní části pod hlavním textem. Toto uspořádání společně s maximálním zvýrazněním pořadí kapitol a veršů umožňuje rychlé vyhledávání a snadnou orientaci v biblickém textu. Na k

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.