Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bible Reynek

Učebnice/Odborná literatura

Bible Reynek

Hodnocení: 1x
  • 4

Jedinečné vydání Bible v tzv. jeruzalémském překladu obsahuje v této podobě dosud nepublikovaný soubor více než stovky ilustrací významného českého malíře a básníka Bohuslava Reynka.. Nové vydání Bible s výtvarným doprovodem Bohuslava Reynka se jistě stane významným publikačním počinem roku 2014 a zaslouží si ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Bible Reynek
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Bible Reynek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 7 600 Kč

Jedinečné vydání Bible v tzv. jeruzalémském překladu obsahuje v této podobě dosud nepublikovaný soubor více než stovky ilustrací významného českého malíře a básníka Bohuslava Reynka. ... a dál?

Produkt Bible Reynek

Bible Reynek - parametry

Název produktu: Bible Reynek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 7 600 Kč
Maximální cena: 7 600 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jedinečné vydání Bible v tzv. jeruzalémském překladu obsahuje v této podobě dosud nepublikovaný soubor více než stovky ilustrací významného českého malíře a básníka Bohuslava Reynka.. Nové vydání Bible s výtvarným doprovodem Bohuslava Reynka se jistě stane významným publikačním počinem roku 2014 a zaslouží si pozornost všech znalců krásných knih. U příležitosti pořádání výstavy výtvarného díla Bohuslava Reynka ve Valdštejnské jízdárně v Praze v termínu 16. 4. – 31. 7. 2014 vychází unikátní vydání Bible s výtvarným doprovodem grafik Bohuslava Reynka. Bible Reynek obsahuje úplné znění Starého a Nového zákona podle českého překladu Jeruzalémské bible z roku 2009 (přeložili František X. a Dagmar Halasovi). Podoba této unikátní publikace vznikla ve spolupráci významných osobností současného českého knižního designu – prof. Ing. Arch. Zdeňka Zieglera, který navrhnul podobu obálky obou verzí Bible a Aleše Najbrta, který ve svém studiu vytvořil celkové grafické řešení publikace.  Milovníky krásných knih jistě zaujme především luxusní zpracování Bible Reynek, jejích grafické zpracování je velmi kultivované, opatřené na titulu reliéfní ražbou reprodukce grafiky Bohuslava Reynka „Ukřižování“ do režného plátna. Vnitřní grafické řešení knihy je téměř totožné s luxusní verzí Bible Reynek a obsahuje celkem 105 reprodukcí Reynkových grafik jak s biblickými náměty, které se přímo váží k obsahu biblického textu, tak i s motivy všedního života, které autor ve svém díle často rád zobrazuje. Pastýř ducha a prosté krásy Bohuslav Reynek  31. 5. 1892 – 28. 9. 1971 Básník, překladatel z francouzštiny a němčiny, kreslíř a grafik. Žádné z těchto slov však nepojme to, čím byl Bohuslav Reynek nejvíce – člověkem. Jeho životní pouť se zdála být daná. Narodil se jako jediný syn statkáře v Petrkově, vesničce v blízkosti Havlíčkova, tehdy Německého Brodu. Studia na jihlavském německém reálném gymnáziu však střelku mladíkových zájmů vychýlila k poezii a výtvarnému umění. Zásluhu na tom měl pravděpodobně pedagog Max Eisler, který se později stal docentem dějin umění na univerzitě ve Vídni. Byť po maturitě Bohuslav vyhověl otcovu přání a odešel do Prahy studovat zemědělství, dlouho zde nevydržel. Po měsíci se vrátil na statek v Petrkově, který otec již dříve pronajal. Pracoval tu jako pomocník a plánoval cestu do Francie. Ještě téhož roku ji uskutečnil. Právě v té době začaly vznikat jeho první poetické a výtvarné pokusy. V roce 1914 navázal spolupráci s nakladatelem Josefem Florianem ze Staré Říše. Psal poezii, překládal, ilustroval.  Na počátku dvacátých let se mu dostala do rukou sbírka básní Ta vie est l.... (Zde tvůj život…). Byla mu tak blízká, že ji zatoužil přeložit. Neváhal a vydal se do Grenoblu za autorkou Suzanne Renaudovou pro souhlas. O tři roky později se stala jeho ženou. Poté žili střídavě ve Francii a v Petrkově. V roce 1928 se narodil syn Daniel, v roce 1929 Jiří. Po smrti Bohuslavova otce v roce 1936 zůstala rodina na statku trvale a převzala jeho správu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.