Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bianca Bellová: Jezero

Knihy

Bianca Bellová: Jezero

Hodnocení: 0x
  • 4

Drsný příběh o dospívání a zároveň postapokalyptické podobenství o zničení přírody, po kterém následuje zpustošení lidských vztahů a nakonec i duší jednotlivých obyvatel.. Příběh ze současnosti starý jako lidstvo samo Rybářská vesnice někde na konci světa, u jezera, které vysychá a zlověstně vyhrnuje břehy. Muži mají ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.9336
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Jezero
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bianca Bellová: Jezero koupíte i tady

Specifikace Bianca Bellová: Jezero

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 169 Kč

Kniha – autor Bianca Bellová, 192 stran, česky, pevná s přebalem lesklá. Rybářská vesnice někde na konci světa, u jezera, které vysychá a zlověstně vyhrnuje břehy. Muži mají vodku, ženy starosti a děti si škrábou ekzémy. Co má Nami? Nami nemá nic — jen bábu s tlustýma rukama. Nami nemá nic, jen život před sebou: první lásku, o kterou ho připraví ruští vojáci, a pak to všechno další. Raději na to nemyslet. Ale když život začne na úplném konci světa, možná že skončí na jeho začátku. Tenhle příběh je totiž starý » ... a dál?

Produkt Bianca Bellová: Jezero

Bianca Bellová: Jezero - parametry

Název produktu: Bianca Bellová: Jezero
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Drsný příběh o dospívání a zároveň postapokalyptické podobenství o zničení přírody, po kterém následuje zpustošení lidských vztahů a nakonec i duší jednotlivých obyvatel.. Příběh ze současnosti starý jako lidstvo samo Rybářská vesnice někde na konci světa, u jezera, které vysychá a zlověstně vyhrnuje břehy. Muži mají vodku, ženy starosti a děti si škrábou ekzémy. Co má Nami? Nami nemá nic — jen bábu s tlustýma rukama. Nami nemá nic, jen život před sebou: první lásku, o kterou ho připraví ruští vojáci, a pak to všechno další. Raději na to nemyslet. Ale když život začne na úplném konci světa, možná že skončí na jeho začátku. Tenhle příběh je totiž starý jako lidstvo samo. Je to pouť hrdiny, chlapce, který na cestu vyráží jen s uzlíčkem nervů a kabátem po dědkovi. Musí do světa, aby hledal, a vrátit se domů, aby našel. Musí jezero přeplout, obkroužit a nakonec se potopit na jeho dno pro největší tajemství. Vítěz ceny Magnesia Litera 2017 - Kniha roku Bianca Bellová zasazuje příběh chlapce Namiho, který pátrá po své matce, do exotického prostředí připomínajícího vysychající Aralské jezero. Nedělá to však účelově, aby své knize dodala na zajímavosti. Namiho příběh podmínky tohoto neutěšeného, zapomenutého místa ztělesňuje, vyrůstá z toxického bahna vysychajícího jezera, z opuštěných baráků obsazených posledními zoufalci a ruskými vojáky. Sugestivní dojem umocňuje poetický jazyk a obraznost, které kontrastují s líčením všudypřítomné brutality. Překvapivá je ostrá pointa a otevřený závěr. Bianca Bellová napsala osobitý mýtus, podmanivý příběh iniciace, kdy se chlapec musí potopit na dno svého zoufalství, aby se vynořil silnější a vědomější. Brilantní novela z pera české autorky se odehrává v prostředí vytvořeném skutečnou ekologickou katastrofou. V šedesátých letech odstartoval v SSSR projekt zavlažování pouští a jejich využití k pěstování bavlny a vody řek Amurdarja a Syrdarja byly odkloněny z původních koryt, která tisíce let přiváděla vodu do Aralského jezera. To začalo vysychat, břehy ustoupily o desítky kilometrů a vznikla pustina plná koster ztroskotaných lodí a neužitečných slaných bažin. Obsah soli ve zbývající vodě se zněkolikanásobil a začaly vymírat ryby. A jezero samo o sobě je jedovaté díky škodlivinám a pesticidům, které do něj vtékají, ale nemají kam uniknout. Lidé žijící v této oblasti utápějí svou existenci ve vodce, dýchají toxický vzduch, jedí jedovaté ryby a rodí se jim nemocné děti. Hlavní hrdina, osamělý chlapec Nami, prožívá doma v rybářské vesnici hrůzné dětství. Poté co přijde o babičku a svou první lásku se nechce smířit s bezvýchodnou existencí a vydává se do světa, aby našel lepší život. Během svého putování se ale setkává jen s dalšími útrapami, hrůzami a beznadějí a jeho cesta se pomalu a jistě stáčí nazpět k jezeru. Drsný realistický příběh je vyprávěný v přítomném čase. Hrůza a syrovost jsou umocněny vulgárním jazykem postav. Kniha vzbudila velkou pozornost a získala řadu ocenění, mimo jiné Magnesia litera 2017 v kategor


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.