Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bezkrevní medicína

Knihy

Bezkrevní medicína

Hodnocení: 1x
  • 4

Čtenáři se dostává do rukou publikace, která na českém trhu scházela. Monografie je určena všem lékařům, ale obzvláště chirurgům, kteří dodnes z obavy před perioperačním krvácením objednávají a často zbytečně podávají krevní jednotky i při standardních břišních operacích jako jsou resekce žaludku, či tlustého střeva. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bezkrevní medicína koupíte i tady

Specifikace Bezkrevní medicína

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 295 Kč

Čtenáři se dostává do rukou publikace, která na českém trhu scházela. Monografie je určena všem lékařům, ale obzvláště chirurgům, kteří dodnes z obavy před perioperačním krvácením objednávají a často ... a dál?

Produkt Bezkrevní medicína

Bezkrevní medicína - parametry

Název produktu: Bezkrevní medicína
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 295 Kč
Maximální cena: 328 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Čtenáři se dostává do rukou publikace, která na českém trhu scházela. Monografie je určena všem lékařům, ale obzvláště chirurgům, kteří dodnes z obavy před perioperačním krvácením objednávají a často zbytečně podávají krevní jednotky i při standardních břišních operacích jako jsou resekce žaludku, či tlustého střeva. Velmi často si neuvědomují při mnohdy „rutinním“ podávání krve nejen zbytečnost takového počínání, ale i jeho rizika. Je pravda, že dnes prováděné operační výkony přesahují to, o čem uvažovala generace chirurgů před námi. Na druhé straně vývoj operační techniky vede trvale k minimalizaci traumatizace tkání a tím k minimalizaci ztráty krve během operačního výkonu. Na pracovištích všeobecné chirurgie se dnes provádí asi 20 % chirurgických nitrobřišních výkonů laparoskopicky a na pracovištích zabývajících se hrudní chirurgií asi 30–40 %. I klasické operace díky pokrokům v anestezii umožňují klidné a pečlivé provedení výkonu místo rychlých a méně šetrných v minulosti. To, že omezení krevních převodů přináší zdravotnickému pracovišti úsporu, je nezpochybnitelné. V knize je obsáhle popsaná anatomie a fyziologie krve a principy hemostázy. Dále je probrána problematika krevních převodů. Čtenář se v dalších statích seznámí s náhradními roztoky a jinými prostředky bezkrevní medicíny. V algoritmu přípravy pacienta před chirurgickým výkonem pak autor dává čtenáři návod, jak prakticky postupovat. Velmi komplexně je probrána etika léčebného postupu v případě, že nemocný krevní převod odmítá. Autor připravil pro čtenáře vzor informovaného souhlasu. Jde tedy o monografii vhodnou zejména pro pracovníky jednotek intenzivní péče a oddělení ARO. Poučení v ní najdou dále všichni operující, kteří se dnes, byť vzácně, setkávají s větším krvácením, jehož problematiku musí řešit nejen věcně, ale někdy i v etické a právní rovině. To, že v 21. století bude ubývat počet operačních výkonů spojených s velkým krvácením a tím nutnosti jeho kompenzace, je nepochybné. Tato kniha má napomoci k tomu, aby ztráta krve nebyla vždy automaticky hrazena krevním převodem, jak tomu bylo v minulosti. Rizika spojená s krevními transfuzemi a také pohled veřejnosti na

tato rizika se za posledních dvacet let výrazně změnily. Zároveň se

také vyvinulo mnoho postupů, které potřebu krve snižují. Bezkrevní

medicína je komplexním přístupem k léčbě, který zahrnuje všemožné

léčebné strategie a má za cíl snížit podávání alogenních krevních

přípravků pacientům nebo se jim zcela vyhnout. Obtížným úkolem

zůstává volba toho nejvhodnějšího léčebného postupu v dané klinické

situaci. Dostupné léčebné metody se totiž mohou lišit svojí

účinností, správným načasováním jejich použití, mechanismem účinku

a mírou znalostí nutných k jejich použití. Cílem této knihy je

poskytnout o této důležité oblasti medicíny aktuální informace a

tak lékařům pomoci zvolit pro konkrétního pacienta ten nejlepší

léčebný postup. Josip SlipacTriton 2008Kniha, čeština, 232 stran Autor knihy Josip Slipac, Vydavatelstvo Tri


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.