Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací

Učebnice/Odborná literatura

Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací - Benjamin Constant. Dílo tohoto intelektuála, publicisty, politika a znalce evropských myšlenkových tradic je spjato s liberálním myšlením, s odporem vůči teroru a naopak příklonem k hledání svobody, respektive svobody v moderní, dynamicky ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
O dobyvačnosti a uzurpa..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací koupíte i tady

Specifikace Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 170 Kč

Dílo tohoto intelektuála, publicisty, politika a znalce evropských myšlenkových tradic je spjato s liberálním myšlením, s odporem vůči teroru a naopak příklonem k hledání svobody, respektive svobody v ... a dál?

Produkt Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací

Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací - parametry

Název produktu: Benjamin Constant: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 170 Kč
Maximální cena: 246 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací - Benjamin Constant. Dílo tohoto intelektuála, publicisty, politika a znalce evropských myšlenkových tradic je spjato s liberálním myšlením, s odporem vůči teroru a naopak příklonem k hledání svobody, respektive svobody v moderní, dynamicky se rozvíjející společnosti. Jeho vzdělání mu umožňovalo srovnání antických a moderních idejí i institucí. Jeho pronikavý intelekt i politický instinkt z něj dělají jednoho z největších myslitelů 19. století a řadí ho vedle jiného liberála, Alexise de Tocquevilla, který na něj v mnohém navazoval. Publikace přináší výběr z jeho závažných statí v brilantním překladu Růženy Ostré. Publikace: O dobyvačnosti a uzurpaci a jejich vztazích s evropskou civilizací - Benjamin Constant. De Constant-Rebecque napsal knihu po své spolupráci s Napoleonem Bonapartem, kdy mu pomáhal při jeho návratu k moci. Možná, že tehdy podlehl iluzi a spuluprací s abolutní mocí se snažil jí omezit ústavními prostředky. Na sklonku života se snaži, aby jeho myšlenky obsaženy v této knize, byly chápány ve vztahu k evropské cicilizaci. Klade jim tedy širší směr, než jaký by mohl mít pouhý protinapoleonský pamflet, kterých v té době bylo neúpochybně mnoho.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.