Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie)

Učebnice/Odborná literatura

Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie)

Hodnocení: 1x
  • 4

tří hlavních autorů a dalších deseti spoluautorů z oblasti přírodních věd, medicíny a chemie, obsahuje populárně- odborné texty, fotografie, mapy, grafy vysvětlující a dokumentující vlivy přírodních podmínek ( včetně geologie ) na člověka a jeho zdraví. Všímá si i vlivů člověka na stále se zhoršující životní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie) koupíte i tady

Specifikace Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie)

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 685 Kč

Kniha by měla být přínosem pro rozšíření znalostí o rychle a živě se rozvíjejícím oboru medicínská geologie, který se zabývá vztahy mezi geologickým prostředím (při účasti vlivů faktorů životního pros ... a dál?

Produkt Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie)

Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie) - parametry

Název produktu: Bencko a Vladimír: Zdraví a přírodní podmínky (Medicína a geologie)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 685 Kč
Maximální cena: 1 339 Kč
Ušetríte až: 654 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

tří hlavních autorů a dalších deseti spoluautorů z oblasti přírodních věd, medicíny a chemie, obsahuje populárně- odborné texty, fotografie, mapy, grafy vysvětlující a dokumentující vlivy přírodních podmínek ( včetně geologie ) na člověka a jeho zdraví. Všímá si i vlivů člověka na stále se zhoršující životní prostředí. Kniha by měla být přínosem pro rozšíření znalostí o rychle a živě se rozvíjejícím oboru medicínská geologie, který se zabývá vztahy mezi geologickým prostředím (při účasti vlivů faktorů životního prostředí) a zdravím lidí a živočichů. Publikace přináší ucelený komplex znalostí a zkušeností našich předních odborníků v oblasti geologie, medicíny a chemie. (Obsah knihy uvedený na této stránce dostatečně charakterizuje rozsah informací obsažených v publikaci). Vědní obor medicínská geologie bude v budoucnu dále intenzivně rozvíjen, protože řada otázek, které vysvětlí v úzké spolupráci přírodní vědci (včetně geologů), lékaři, chemici a další odborníci, čeká na odpověď. Odpověď, která by mohla podstatně přispět k pochopení a zlepšení zdraví nejen lidí, ale i živočichů. Geologická a geografická medicína sa stávajú významnými odbormi, ktoré stále viac prispievajú k rozvoju preventívnej medicíny. Táto interdisciplinárna publikácia sa zaoberá ako globálnymi, tak aj lokálnymi vplyvmi prostredia na zdravie človeka. Kniha je rozdelená do 7 kapitol, ktoré sú členené tematicky do podkapitol. Obsahuje slovníček medicínskych, geologických, chemických termínov a výrazov a aj 181 citácií literatúry. Zaradenie slovníčka je výborným pomocníkom pre pochopenie významu rozličných termínov používaných v publikácii, a to aj pre laikov. Zdravie človeka je ústrednou témou, ktorú rozoberá z rozličných pohľadov vedných disciplín. Už veľký počet spoluautorov z mnohých vedných odborov poukazuje na exaktnosť čiastkových príspevkov. Kniha je napísaná zrozumiteľne, veľmi zaujímavo a je bohato ilustrovaná. Publikácia sa venuje vzťahu litosféry a blízkeho priameho podlažia, na ktorom žijeme, k zdraviu človeka. Tento vzťah je prezentovaný v širšom kontexte aj s vplyvom hydrosféry a biosféry. Autori oddeľujú vplyvy prírodné (vesmírne a geologické) od vplyvov vyvolaných činnosťou človeka (antropogénnych vplyvov). Kapitola Človek ako súčasť systému planéty Zem dáva podrobný pohľad na vznik života a vývoj človeka v závislosti od prírodných podmienok. Rozoberá faktory ovplyvňujúce zdravie a existenciu človeka. Priaznivé a nepriaznivé vplyvy litosféry (horninové prostredie) pozostávajú z niekoľkých častí. V týchto jednotlivých častiach litosféry sú rozdiely v klimatických podmienkach, ktoré vedú k rozdielom v zastúpení jednotlivých biogénnych prvkov v pôdach, vodách a v ovzduší, a tým vznikajú aj rozdielne podmienky existencie rastlín a živočíchov. Antropogénne vplyvy sa prejavujú zvyšujúcou sa koncentráciou oxidu uhličitého v atmosfére, okyselením pôd a vznikom antropogénnych procesov (kovov a cudzorodých chemických látok v prostredí). Podrobne sú spracované zdravotné rizik


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.