Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek

Hodnocení: 1x
  • 4

Měření, řízení a regulace pomocí sériového portu PC a sběrnice I2C Kniha je určena čtenářům, kteří mají alespoň základní znalosti číslicové techniky a rámcové představy o programování. Jádrem knihy je totiž popis konstrukce a ovládání šesti elektronických přístrojů, které lze využít v amatérské praxi. Všechna tato ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Udělejte si z PC
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 240 Kč

Měření, řízení a regulace pomocí sériového portu PC a sběrnice I2C Kniha je určena čtenářům, kteří mají alespoň základní znalosti číslicové techniky a rámcové představy o programování. Jádrem knihy j ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek

BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Udělejte si z PC 1 - David Matoušek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 240 Kč
Maximální cena: 294 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Měření, řízení a regulace pomocí sériového portu PC a sběrnice I2C Kniha je určena čtenářům, kteří mají alespoň základní znalosti číslicové techniky a rámcové představy o programování. Jádrem knihy je totiž popis konstrukce a ovládání šesti elektronických přístrojů, které lze využít v amatérské praxi. Všechna tato zařízení se připojují k sériovému portu počítače a jsou ovládána programy, které běží na operačních systémech: Windows 95, Windows 98, Windows NT, Windows 2000 nebo Windows Me. Ovládací programy byly vytvořeny ve vývojovém prostředí C++ Builder verze 1.0. První kapitola probírá teorii spojenou s ovládáním sériového portu jak pod Windows, tak i na úrovni operačního systému MS-DOS. Krátce je věnována pozornost i práci s paralelním portem. Kapitoly 2, 3, 4 a 5 popisují stavbu několika jednodušších zařízení. Jedná se impulzní generátor do 1 MHz, čítač do 16 MHz, programátor obvodů GAL a programovatelný generátor do 100 kHz. Šestá kapitola nejdříve popisuje chování sběrnice I2C a poté se věnuje výkladu tří obvodů pracujících s touto sběrnicí. Jedná se o obvody: TDA8444 (8násobný 6bitový D/A převodník), PCF8574 (8bitový vstupně/výstupní port) a PCF8591 (jednoduchý 8bitový D/A převodník a 4kanálový 8bitový A/D převodník). Sedmá kapitola používá obvody popsané v kapitole 6 pro konstrukci měřicí desky vybavené převodníky A/D a D/A a číslicovými vstupy a výstupy. Jsou ukázány dvě aplikace této desky. Osmá kapitola popisuje stavbu programovatelného generátoru do 100 kHz vycházejícího z konstrukce popsané v kapitole 5. Dochází k rozšíření možných nastavení parametrů signálu a s tím je spojená i úprava ovládacího programu. Příloha popisuje konstrukci desek plošných spojů pro všechna uvedená zařízení v amatérských podmínkách. Historie vydání 1. vydání - 2001 - ISBN 80-7300-036-9 Stručný obsah Porty PC Impulzní generátor do 1 MHz Čítač do 16 MHz Programátor obvodů GAL Programovatelný generátor do 100 kHz Obvody se sběrnicí I2C Měřicí deska k sériovému portu počítače Vylepšený programovatelný generátor Příloha obsah doprovodného CD KAP 1-8 - zdrojové texty programů a zkompilované EXE soubory OVLPORTU - zdrojové texty k ovládání portů SPOJ - klišé plošných spojů ve formátu TIF ke konstrukcím popsaných v knize Témata porty PC, Ovládání portů × operační systémy, Paralelní port, Příklad použití paralelního portu, Sériový port, Převodníky úrovní TTL - RS-232C, Charakteristiky sériového přenosu, Programátorský model sériového portu PC, Vysílač, Přijímač, Přímé řízení sériového portu, Programátorský model, impulzní generátor do 1 MHZ, čítač do 16 MHz, Realizace ovládacího programu v C++ Builderu, programátor obvodů gal, programovatelný generátor do 100 kHz, Naprogramování obvodů, Vytvoření řídicí aplikace v C++ Builderu, obvody se sběrnicí i2C, Charakteristiky sběrnice I2C, Přenos bitů, START a STOP, Uspořádání systému, Kvitování (ACK), Protokol I2C sběrnice, Adresy I2C zařízení, Osminásobný 6bitový D/A převodník TDA8444, 8bitový vstupně/výstupní port PCF8574


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.