Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer

Hodnocení: 1x
  • 4

Tato příručka je určena vysokoškolským i středoškolským studentům elektrotechniky a pracovníkům v energetice, kteří se věnují teoretickým problémům. Navazuje na základní poznatky z teorie elektrických obvodů a teorie elektromagnetického pole a rozvíjí některé typické aplikace v elektroenergetice. Seznamuje čtenáře s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 284 Kč

Tato příručka je určena vysokoškolským i středoškolským studentům elektrotechniky a pracovníkům v energetice, kteří se věnují teoretickým problémům. Navazuje na základní poznatky z teorie elektrických ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer

BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Elektrodynamika v energetice - Daniel Mayer
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 284 Kč
Maximální cena: 352 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tato příručka je určena vysokoškolským i středoškolským studentům elektrotechniky a pracovníkům v energetice, kteří se věnují teoretickým problémům. Navazuje na základní poznatky z teorie elektrických obvodů a teorie elektromagnetického pole a rozvíjí některé typické aplikace v elektroenergetice. Seznamuje čtenáře s fyzikální podstatou zkoumaných jevů, s jejich matematickým modelováním a s metodami analytického nebo numerického řešení. V první kapitole se čtenář seznámí s trojfázovými obvody, s jejich analýzou a syntézou a s numerickým řešením přechodných jevů. Obsahem druhé kapitoly je teorie přenosu elektrické energie rozvodnou soustavou, včetně vyšetření optimálního toku výkonů. Další kapitola je věnována teorii homogenního vedení, vyšetřování jeho ustálených stavů i rázových jevů a je též nastíněno řešení rázových jevů v cívce. Základní teorie silnoproudých obvodů je zakončena přehledem metod výpočtu jejich parametrů, což je obsahem čtvrté kapitoly. Další kapitola je úvodem do mechatroniky; pojednává o různých způsobech vyšetření sil, které působí na součásti silových obvodů a o matematickém modelování elektromechanických soustav. Závěrečná šestá kapitola je věnována magnetické levitaci, jejíž využití zejména v trakci se v průmyslově vyspělých zemích stává silně progresivním oborem. Čtenářům doporučuji, aby zaměřili svou pozornost na vyřešené úlohy a na kontrolní otázky, které uzavírají každou kapitolu. Tím si mohou ověřit, zda dobře porozuměli probírané látce. Historie vydání 1. vydání - září 2005 - ISBN 80-7300-164-0 Stručný obsah Vícefázové obvody Příklady k 1. kapitole Přenos elektrické energie Příklady ke 2. kapitole Elektrické obvody s rozprostřenými parametry Příklady ke 3. kapitole Parametry vedení Příklady ke 4. kapitole Elektromechanické obvody Příklady k 5. kapitole Magnetická levitace a její využití Témata Vícefázové obvody, Trojfázová soustava, Základní pojmy a vztahy, Matematické vyjádření veličin souměrné trojfázové soustavy, Spojování trojfázových zdrojů, Uzemnění trojfázových soustav, Další typy vícefázových soustav, Šestifázová soustava, Spojování šestifázových zdrojů, Dvojfázová soustava, Analýza trojfázových obvodů v harmonickém ustáleném stavu, Typické příklady na analýzu trojfázových obvodů, Vyšetření sledu fází, Metoda souměrných složek, Syntéza symetrizačního (Steinmetzova) obvodu, Analytické řešení, Numerický výpočet, Přechodné jevy v trojfázových obvodech, Metoda stavových proměnných, Přepětí při vypínání zkratů, Přepětí při vypínání kapacitní zátěže, Připojení trojfázového zdroje napětí k trojfázovému spotřebiči, Přenos elektrické energie, Elektrický výkon jednofázového harmonického proudu, a napětí, Okamžitý elektrický výkon, Výkon činný, jalový a zdánlivý. Účiník, Účinnost přenosu energie. Kompenzace účiníku, Elektrický výkon jednofázového neharmonického (periodického) proudu a napětí, Kvalita elektrické energie, Výkon činný, jalový, zdánlivý a deformační, Fyzikální význam zavedených výkonů, Výkony v trojfázové so


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.