MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Próza - beletrie

Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Hodnocení: 15x
  • 3.86667
EAN: 9788000022819

Román Josefa Škvoreckého Mirákl vznikal v letech 1969–1972 a byl vydán v roce 1972 v torontském nakladatelství Sixty-Eight Publishers. V románu jsou zachyceny události z let 1949 až 1970, a to technikou filmových střihů, pomocí nichž se vrací hlavnímu protagonistovi vzpomínky z různých období jeho života. Čtenář ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.73273
skladem

Jaké má kniha
Zakopaný pes
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Čerstvá hodnocení Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

  • 5

da84, 25. listopadu 2015

Tuhle knížku mám rád :) dostala se mi do rukou brzy na základní škole. Leckde zábavná a také poučná. A nikdy neškodí v pravý se blýsknout znalostí co, kde, jak a proč :)


Specifikace Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 248 Kč

Kniha - autor Josef Škvorecký, česky, Pevná bez přebalu lesklá. Černokněžník životních absurdit, stvořitel proudu příběhů, brusič třeskutých anekdot, gondoliér na rozkolísané kocábce v proudu událostí – to je Josef Škvorecký v románu Mirákl! Ironie při pohledu na sebe i na svět, bolestné cítění zmarněného času, satirické vyjádření neproniknutelnosti protichůdných dějů, zprostředkování skutečných významů pomocí dokonalých anekdot – to vše je Mirákl. Podtitul ho označuje za detektivku, děj ale k jasnému » ... a dál?

Produkt Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes - parametry

Název produktu: Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 248 Kč
Maximální cena: 359 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.87 bodů z 5
Počet hodnocení: 15 x
Hodnocení:
  • 3.86667
Podrobný popis:

Román Josefa Škvoreckého Mirákl vznikal v letech 1969–1972 a byl vydán v roce 1972 v torontském nakladatelství Sixty-Eight Publishers. V románu jsou zachyceny události z let 1949 až 1970, a to technikou filmových střihů, pomocí nichž se vrací hlavnímu protagonistovi vzpomínky z různých období jeho života. Čtenář je nucen neustále sledovat různé linie příběhu, které se mezi sebou vzájemně prolínají. Vedle sebe jsou řazeny na různém počtu stran popsané události z různých časových období, události jak dějinně důležité, tak zcela banální. Kniha má dvě hlavní linie. Hlavními tématy, jež prostupují celý text, jsou učitelská dráha v Kostelci, další osudy Dannyho Smiřického a zázrak, který je inspirován skutečnou událostí z roku 1949. Příběh románu začíná příchodem mladého učitele na dívčí sociální školu, kde se setkává s další postavou, která prochází textem, Liškou, která ho svádí. Spletitý děj popisuje různé situace na dívčí škole, počínaje Dannyho zdrženlivostí, způsobenou kapavkou, konče maturitami. Další, detektivní, linii tvoří události kolem tzv. čihošťského zázraku, který Danny prospal v kostelecké kapli. Tyto události jsou spojené se záhadným zmizením faráře Doufala. Záhadu se snaží více méně neúspěšně objasnit Dannyho přítel redaktor Jůzl. Poměrně rozsáhlá část románu se odehrává na pozadí událostí Pražského jara a následné okupace – autor líčí poměry v politických kruzích i mezi umělci a intelektuály, často s ironickým odstupem. Zmíněné dějové linie však nejsou úplně vyvážené – hlavně v závěru dominuje ta, která popisuje Dannyho životní osudy. V Miráklu jsou užity postupy detektivky, románové postupy a také často využívá anekdotického žánru. Tato žánrová mnohovrstevnatost se dobře hodí pro zachycení nepochopitelné doby, ve které se příběh odehrává. Důležitým prvkem je všudypřítomná ironie. Už podtitul knihy – politická detektivka, stejně jako i název, jsou ironické. Příznakové je využití označení textu jako „pokleslého“ žánru detektivky. Na rozdíl od detektivky v pravém smyslu se vypravěč ani čtenář nedobírá pravdy, ale naopak vše se ještě více komplikuje a neprostupně zahaluje. To, že detektivka vlastně není vyřešená, lze chápat jako ironický nadhled nad skutečností, že život a dějiny jsou nepochopitelné a stejně nepolapitelné jak pravda. Škvorecký napsal román, který je ale také třeba chápat jako téměř bezprostřední autorovu reakci na události roku 1968 i jako vyrovnání se s předchozími dvaceti lety komunistického režimu. Román Josefa Škvoreckého Mirákl vznikal v letech 1969 – 1972 a byl vydán v roce 1972 v torontském nakladatelství Sixty-Eight Publishers. V románu jsou zachyceny události z let 1949 – 1970, a to technikou filmových střihů, pomocí nichž se vrací hlavnímu protagonistovi vzpomínky z různých období jeho života. Čtenář je nucen neustále sledovat různé linie příběhu, které se mezi sebou vzájemně prolínají. Vedle sebe jsou řazeny na různém počtu stran popsané události z různých časových období. autor: Josef Škvorecký rozměr: 130


Recenze Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

Přidáno: 24. května 2018

Přidáno: 19. května 2018

da84, 25. listopadu 2015Tuhle knížku mám rád :) dostala se mi do rukou brzy na základní škole. Leckde zábavná a také poučná. A nikdy neškodí v pravý se blýsknout znalostí co, kde, jak a proč :)
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Bedřich Fučík, Jindřich Pokorný: Zakopaný pes

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.