Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes

Knihy

ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes

Hodnocení: 1x
  • 4

Některá jména bývají v našich myslích spjata s určitým místem – Jakub Arbes a Smíchov patří k podobným spojením. Jeho spisovatelská osobnost je také známá sepětím s objevným žánrovým útvarem, romanetem – připomínajícím novelu s tajemstvím a také evokujícím atmosféru příběhů Edgara Allana Poea, kterého ostatně Arbes ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes koupíte i tady

Specifikace ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 148 Kč

Některá jména bývají v našich myslích spjata s určitým místem – Jakub Arbes a Smíchov patří k podobným spojením. Jeho spisovatelská osobnost je také známá sepětím s objevným žánrovým útvarem, romanete ... a dál?

Produkt ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes

ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes - parametry

Název produktu: ARSCI Romaneto v listech - Jakub Arbes
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 197 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Některá jména bývají v našich myslích spjata s určitým místem – Jakub Arbes a Smíchov patří k podobným spojením. Jeho spisovatelská osobnost je také známá sepětím s objevným žánrovým útvarem, romanetem – připomínajícím novelu s tajemstvím a také evokujícím atmosféru příběhů Edgara Allana Poea, kterého ostatně Arbes obdivoval.

Život Jakuba Arbesa se v něčem podobal osudu postav jeho próz, a proto se první čtenářský výbor jeho korespondence nazývá Romaneto v listech. Nahrazuje aspoň výběrově tuto doposud chybějící část jeho sebraných spisů, které vycházely od 4. do 7. let minulého století, avšak nebyly vydáním dopisů nikdy doplněny.

Kniha je koncipována do tří oddílů, v nichž se Arbes představuje jako kronikář svého rodinného a smíchovského prostředí, jako přední osobnost české žurnalistiky a politický vězeň v České Lípě a nakonec jako nekorunovaný, ale respektovaný král pražské bohémy ve stolní společnosti Mahábhárata v malostranské pivnici U svatého Tomáše.

Čtenáře edicí dopisů provádí vysokoškolská učitelka, význam ná znalkyně české literatury a společnosti 19. století profesorka Jaroslava Janáčková, oceňovaná v poslední době za úplné vydání korespondence Boženy Němcové. (korespondence z let 1867-1892) Kniha O boji řetězem představuje značně ucelený pohled na použití poměrně neznámé a nepříliš rozšířené zbraně; jakou řetěz bezesporu je. Ukazuje možnosti a výhody ve střetu s útočníkem a upozorňuje na překvapivě univerzální použití ať už řetězu; opasku nebo jiného předmětu podobného alespoň rozměry. Publikace přehledně ukazuje; jak řetěz může být zajímavý a účinný v obraně; a to i když se nahradí třeba opaskem; srolovaným ručníkem… Manriki gusari neboli řetěz se silou deseti tisíc mužů není jen zbraní obohacující arzenál ninjů; může být i použit k spoutání útočníka. Kniha provází čtenáře; zájemce a potenciálního studenta základy použití manriki gusari proti různým způsobům napadení. Je rozčleněna na dvě části; popisující techniky zachycující a úderové. Značná část je věnována popisu krytí a pohybu při akci; neboť není důležité zasáhnout; ale nebýt zasažen. Romaneto v listech - Jakub Arbes od authora Jakub Arbes a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu

Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.