Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost

Knihy

Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Arnošt Tabášek, Adina Mandlová - fámy a skutečnost je nové doplněné vydání, které sestavil a sepsal Arnošt Tabášek . Adina Mandlová vzbuzovala celou řadu fám již za svého působení v Čechách a protože byla povznesena nad drby, které o ní kolovaly, nenažila se je vyvracet ani se zlými jazyky bojovat. Proto se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Adina Mandlová - Fámy a..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost koupíte i tady

Specifikace Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 91 Kč

Knihu o životě nejslavnější předválečné herečky Adiny Mandlové si v době jejího vydání v roce 2003 koupilo na 30 000 čtenářů. Už tehdy vzbudila pozornost hlavně tím, že její autor Arnošt Tabášek n ... a dál?

Produkt Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost

Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost - parametry

Název produktu: Arnošt Tabášek: Adina Mandlová - Fámy a skutečnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 91 Kč
Maximální cena: 232 Kč
Ušetríte až: 141 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Arnošt Tabášek, Adina Mandlová - fámy a skutečnost je nové doplněné vydání, které sestavil a sepsal Arnošt Tabášek . Adina Mandlová vzbuzovala celou řadu fám již za svého působení v Čechách a protože byla povznesena nad drby, které o ní kolovaly, nenažila se je vyvracet ani se zlými jazyky bojovat. Proto se kolem její osoby vytvořila jakási bublina mýtů a pomluv, která ji po válce hodně uškodila. Žila bouřlivě, s vášní a radostí bez ohledu na to, jestli zrovna neměla moc peněz nebo byla válka. Prožila mnoho lásek, rozchodů, pokusila se o sebevradu a potratila. Ti, kterým za války pomáhala a kteří ji prosili o pomoc, se k ní hned po skončení války otočili zády, ukazovali na ni prstem a plivali. Byla donucena k emigraci a životu v zahraničí. Do Čech se vrátila jen zemřít. Zní to jako příliš na jeden život?  Arnošt Tabášek nečerpal pouze z veřejných zdrojů, ale při sestavování knihy Adina Mandlová - fámy a skutečnost použil jako zdroje informací archivy Ministerstva vnitra i spravedlnosti. Součástí knihy jsou i některé záznamy, které byly zpřístupněny v posledních deseti letech. Dvacet let po smrti slavné české herečky Adiny Mandlové tak vychází kniha, která by mohla některé fámy uvést na pravou míru. Obsahuje bohatou faktografickou a obrazovou přílohu. Druh sortimentu : Kniha, Adina Mandlová Fámy a skutečnost, Jazyk : Čeština, Počet stran : 240 Adina Mandlová Fámy a skutečnost - Arnošt Tabášek. Knihu o životě nejslavnější předválečné herečky Adiny Mandlové si v době jejího vydání v roce 2003 koupilo na 30 000 čtenářů. Už tehdy vzbudila pozornost hlavně tím, že její autor Arnošt Tabášek nečerpal jen z veřejných zdrojů, ale především z archívů Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti. Za deset let od té doby byly zpřístupněny některé nové archívní záznamy, které zpřesňují a doplňují portrét komplikovaného životního oblouku Adiny Mandlové. Dvacet let po její smrti tak vychází druhé rozšířené vydání s bohatou faktografickou a obrazovou přílohou. Váz Adina Mandlová Fámy a skutečnost - Arnošt Tabášek od nakladatelství BVD, s.r.o. v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.