Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ariana Franklin: Vykladačka smrti

Próza - beletrie

Ariana Franklin: Vykladačka smrti

Hodnocení: 1x
  • 4

Vykladačka smrti - Detektivní thriller ze středověké Cambridge - Ariana Franklinová. Soudní lékařka pátrá po vrahovi dětí ve středověké Cambridgi Anglické město Cambridge, 12. stol., 4 zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany a bouří se, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje svou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vykladačka smrti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ariana Franklin: Vykladačka smrti koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Ariana Franklin: Vykladačka smrti

  • 5

Robin F., 27. listopadu 2015

Tak trochu jsem nevěděl do čeho jdu. Ale knížka mě úplně uchvátila. Měl jsem jí přečtenou za čtyři dny. Skoro až do konce jsem nedokázal určit vraha a jeho pomocnici, což už se mi dlouho při čtení detektivek nestalo. Těším se na další díly a doufám, že to bude stejně zajímavé počteníčko. Doporučuji.


Specifikace Ariana Franklin: Vykladačka smrti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 149 Kč

V zaostalé zemi plné předsudků a pověr, jakou Anglie té doby je, hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku. Když zkoumá oběti a pátrá po posledních událostech v jejich přervaném životě, musí přitom sk ... a dál?

Produkt Ariana Franklin: Vykladačka smrti

Ariana Franklin: Vykladačka smrti - parametry

Název produktu: Ariana Franklin: Vykladačka smrti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 328 Kč
Ušetríte až: 179 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vykladačka smrti - Detektivní thriller ze středověké Cambridge - Ariana Franklinová. Soudní lékařka pátrá po vrahovi dětí ve středověké Cambridgi Anglické město Cambridge, 12. stol., 4 zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany a bouří se, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje svou ochranu. Nečiní to z přátelství k nim - takový pojem je mu v podstatě cizí vůči komukoli - ale věří v zákon a pořádek a především se neobejde bez příjmů, které plynou do královské pokladny z daní židovských obchodníků. V naději, že vědecky podložené vyšetřování odhalí pravého pachatele, posílá Jindřich zprávu svému bratranci, králi sicilskému, mezi jehož poddanými jsou i nejlepší lékaři tehdejší Evropy, s prosbou, aby do Anglie poslal svého nejlepšího „vykladače smrti“, což je nejranější forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař. Je vybrán mladý, leč geniální student z univerzity v Salernu, vynikající expert v oboru anatomie a v detektivní práci patologa. Nosí však jméno Adélie - k anglickému králi se vydává „vykladačka smrti“. V zaostalé zemi plné předsudků a pověr, jakou Anglie té doby je, hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku. Když zkoumá oběti a pátrá po posledních událostech v jejich přervaném životě, musí přitom skrývat svou totožnost, aby se vyhnula obvinění z čarodějnictví. V tom jí pomáhá jeden z královských výběrčích daní, sir Rowley Picot, jenž má sám na vyšetřování osobní zájem. Jako bývalý účastník křižáckých výprav může být rytíř Rowley jak užitečným přítelem, tak i oním hledaným démonem. Stále intenzivnější pátrání vodí Adélii po temných cambridgeských uličkách podél řeky i za zavřené dveře kostelů i klášterů. Ale vrah se chystá k dalšímu činu… Kniha získala ve Velké Británii prestižní cenu Nejlepší kriminální román roku 2007 a stala se okamžitě bestsellerem. Vykladačka smrti - Detektivní thriller ze středověké Cambridge - Ariana Franklinová od nakladatelství v kategorii Detektivky, Thrillery a Horory za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Ariana Franklin, Detektivní thriller Vykladačka smrti napsala nezávislá novinářka a spisovatelka Ariana Franklin .

S hlavní hrdinkou Adélií

Aquilarovou se setkáváme poprvé v této

knize a její příhody pokračují dál v titulech Labyrint smrti, Relikvie

mrtvých a Vrahova modlitba. Píše se konec 12. století a v Anglii vládne Jindřich II. Plantagenet.

Do anglického města Cambridge míří průvod tří cestovatelů až z jihu

Itálie. Ve městě bylo nalezeno již čtvrté zavražděné dítě a měšťané se bouří.

Katolíci obviňují ze zločinu židovskou komunitu. Král bere Židy pod

ochranu, nikoli z náklonnosti k nim, ale pro zachování pořádku a

spravedlnosti. A mimo jiné je závislý na schopnostech židovských

finančníků a příjmech od obchodníků. Vypátrat vraha se nedaří a

nepokoje sílí. Jindřich požádá o pomoc svého bratrance sicilského

krále. Ten mu vyhoví a pošle na pomoc svého nejlepšího soudního lékaře.

Jedná se o mladého a geniálního studenta z univerzity V Salernu,

vynikajícího exper


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.