Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě

Učebnice/Odborná literatura

Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě

Hodnocení: 1x
  • 4

Hovory k sobě - Antoninus Marcus Aurelius. Marcus Aurelius (121-180) je neobvyklým zjevem ve starověkém písemnictví. Proslul jako římský císař (161-180) a zároveň filozof. Vládl ve velmi neklidné, krizové době, plné válečných konfliktů s barbarskými kmeny, jež útočily na římskou moc. Při výpravě na sever proti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě koupíte i tady

Specifikace Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 172 Kč

Marcus Aurelius (121-180) je neobvyklým zjevem ve starověkém písemnictví. Proslul jako římský císař (161-180) a zároveň filozof. Vládl ve velmi neklidné, krizové době, plné válečných konfliktů s barba ... a dál?

Produkt Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě

Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě - parametry

Název produktu: Antoninus Marcus Aurelius: Hovory k sobě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 172 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 157 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hovory k sobě - Antoninus Marcus Aurelius. Marcus Aurelius (121-180) je neobvyklým zjevem ve starověkém písemnictví. Proslul jako římský císař (161-180) a zároveň filozof. Vládl ve velmi neklidné, krizové době, plné válečných konfliktů s barbarskými kmeny, jež útočily na římskou moc. Při výpravě na sever proti Markomanům se r. 179 dostal až na území dnešního Slovenska do oblasti Trenčína. Byl velmi vzdělán a literárně činný. Jeho filozofickou orientaci významně ovlivnilo studium děl stoika Epiktéta. Dochovala se od něj mj. latinsky psaná korespondence, ale největšího ohlasu dosáhl soubor jeho řecky psaných krátkých filozofických úvah a poznámek, jež si pořizoval během válečných výprav. Byly nazvány Ta eis heauton (?? ??? ??????), česky Hovory k sobě. V nich osobitým způsobem shrnul své myšlenky o lidském údělu a smyslu existence, s maximálním důrazem na etické otázky. Zdůrazňuje v nich pomíjivost lidského bytí, neustálou změnu, vznik a zánik, a odvolává se na princip přirozenosti, na předurčenost všech živých bytostí a jejich rovnost. Hovory k sobě patří k nejúspěšnějším titulům Antické knihovny, v klasickém překladu Rudolfa Kuthana zde vycházejí již potřetí. Hovory k sobě - Antoninus Marcus Aurelius od nakladatelství Agentura V. P. K. v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Hovory k sobě jsou neobvyklým dílem v kontextu starověkého písemnictví. Neobvyklým osobou svého autora a svým obsahem. Sepsal je Marcus Aurelius, římský císář, jemuž se přezdívalo filozof na trůne. Zaznamenal v nich své myšlenky a úvahy, jimž se zabýval a utěšoval během svých četných válečných výprav proti tzv. barbarským kmenům, vytrvale útočícím ze jeho vlády (160 - 180) na území římského impéria. Jsou to myšlenky a úvahy čerpané ze stoické filozofie, jejímž nadšeným vyznavačem a dobrým znalcem byl. Hovory k sobě - od authora a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.