Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění

Učebnice/Odborná literatura

Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění

Hodnocení: 1x
  • 4

Výroční obyčeje a lidové umění – Kořeny lidového umění - Antonín Václavík . Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského muzejního a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83657

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 456 Kč

Publikace: Výroční obyčeje a lidové umění - Kořeny lidového umění - Antonín Václavík. Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského muzejního a archivního materiálu, ale také neustálé studium a kontakty se zahraničím. Touto syntetizující publikací předběhl Václavík svou dobu a dílo se stalo vědeckým odkazem československého národopisu. » ... a dál?

Produkt Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění

Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění - parametry

Název produktu: Antonín Václavík: Výroční obyčeje a lidové umění
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 456 Kč
Maximální cena: 522 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výroční obyčeje a lidové umění – Kořeny lidového umění - Antonín Václavík . Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského muzejního a archivního materiálu, ale také neustálé studium a kontakty se zahraničím. Touto syntetizující publikací předběhl Václavík svou dobu a dílo se stalo vědeckým odkazem československého národopisu. Autor se zabývá souvislostmi obřadní kultury a lidových výtvarných projevů, což analyzuje zejména na kraslicové tradici, lidovém pečivu, obřadních artefaktech v širokém záběru slovanských kultur. Osvětluje otázky lidové religiozity, magie, archaických kultů vody, ohně, stromu i sociálních kontextů tradice. Práci koncipoval na původním materiálu s pozoruhodnou komparační schopností dát výzkumy do souvislostí s evropskou etnologickou základnou. Výzkumy prováděl v celé ČR a na SLOVENSKU. Shromáždil materiál z řady měst, obcí a regionů. Jeho dílo je vzorem pro práci s prameny a památkami hmotné kultury a především ukázkou vědecké práce, která v osobě univ.prof. Václavíka je na úrovni světové. Výroční obyčeje a lidové umění – Kořeny lidového umění - Antonín Václavík od nakladatelství ATELIER IM v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.