Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů

Knihy osobnosti a fakta

Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Odvrácená tvář moci – Zločiny českých králů - Antonín Polách. Nová kniha znalce českých dějin a autora úspěšných historických románů Antonína Polácha se tentokrát pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobností našich vládců. Z osudů sedmi panovníků - Přemysla Otakara I., Václava II., ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Odvrácená tvář moci - Z..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů koupíte i tady

Specifikace Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 232 Kč

Kniha se pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobností našich vládců. Do osudů sedmi panovníků – Přemysla Otakara I., Václava II., Karla IV., Václava IV., Zikmunda Lucemburského, Ladislava Pohrobka a Ferdinanda II. ... a dál?

Produkt Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů

Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů - parametry

Název produktu: Antonín Polách: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 232 Kč
Maximální cena: 388 Kč
Ušetríte až: 156 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Odvrácená tvář moci – Zločiny českých králů - Antonín Polách. Nová kniha znalce českých dějin a autora úspěšných historických románů Antonína Polácha se tentokrát pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobností našich vládců. Z osudů sedmi panovníků - Přemysla Otakara I., Václava II., Karla IV., Václava IV., Zikmunda Lucemburského, Ladislava Pohrobka a Ferdinanda II. - kteří vládli naší zemi a spoluvytvářeli její dějiny, z historických rekonstrukcí, k nimž dospěl na základě kritického studia pramenných podkladů, dobových dokumentů, analýzy jednání jednotlivých osob a na základě zčásti kriminalistického a zčásti medicínského pátrání, skládá autor plastický portrét osobnosti středověkého krále a pootevírá okno do historického prostoru, kam lidem, kteří se o dějiny zajímají, zatím nebylo ve větším rozsahu dopřáno nahlédnout. Systém středověkého státu fungoval jen potud, pokud fungoval král jako jeho garant. Jen osobnost silného panovníka byla zárukou určitého klidu pro poddané a prosperity země. Jak se ale král mohl stát silným? Láskou k poddaným a spravedlivostí sotva. Není tedy divu, že panovníci velmi často sahali k prostředkům, nad nimiž se člověku tají dech. Pocit Božího poslání jim poskytoval do jisté míry imunitu, tedy beztrestnost. Skutky, kterých se panovníci v zájmu udržení vlády ve vlastních rukou občas dopouštěli, bychom dnes odsoudili jako zločiny. Nicméně právě způsob, kterým se dokázali posta-vit svým protivníkům, vypořádávat s řevnivostí a konflikty, a nakolik je dokázali bez podstatného snížení královské moci zvládnout, svědčí o osobních kvalitách jednotlivých vládců. Politicky korektní metody při tom ale určitě používány nebyly a "Amnesty international" se jim do způsobu vlády tehdy ještě nepletla. Antonín Polách si zároveň klade otázku, zda je náhodné, že právě panovníci pocházející z rozvrácených vztahů, sirotci a dětští štvanci dosahovali ve vykonávání vlády výrazně lepších výsledků než děti rozmazlované a hýčkané. Možná právě proto, že žádné citové vazby v dětství nenavázali, se snadněji uchylovali ke zločinu.... ""Možná je podtitul této knihy pro čtenáře příliš provokativní. A pokud se pak ještě podívá na seznam postav, o nichž hodlám psát, ustrne. Copak byli opravdu všichni čeští vládci zločinci? Ano či ne? Drželi se platných zákonů, nebo je překračovali? A bylo vůbec možné, aby se oněch zákonů drželi? Právě odpověi na tyto otázky bych chtěl ve své knize nabídnout. Takže tedy pojime společně pátrat v temnotě dávných časů, poznejme tehdejší politiky a vládce, jejich povahy, jejich tělesné choroby, jejich cíle a prostředky...." MUDr. Antonín Polách vystudoval lékařskou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Dlouhá léta pracoval jako praktický lékař na interním oddělení v Popradě, kde byl také činným členem městské rady a jedním ze zakládajících členů Českého spolku na Slovensku. Po rozdělení Československa odešel do Rakouska, kde dodnes pracuje na interním oddělení ve Štýrsku jako zástupce primáře


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.