Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Andrew Nagorski: Hitlerland

Knihy naučná literatura

Andrew Nagorski: Hitlerland

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Hitlerland nabízí neobvyklý pohled na nacistické Německo – a to očima amerických novinářů, diplomatů, emigrantů, cestovatelů a olympijských atletů, kteří v té zemi v kritické době pobývali a sledovali, co se s ní děje. Někteří Američané byli ve výmarské republice i Hitlerově Německu jen nezúčastněnými ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83073

Jaké má kniha
Hitlerland
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Andrew Nagorski: Hitlerland

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 381 Kč

Kniha zachycuje Hitlerovu cestu k moci a Německo na pokraji propasti očima amerických diplomatů, vojenských odborníků, emigrantů, spisovatelů na cestách či olympijských atletů, kteří vývoji v předválečném Německu sice přihlíželi s hrůzou, zato z bezprostřední blízkosti. Hitlerland čerpá z bohatého fondu osobních vzpomínek celé řady pamětníků, a díky tomu přináší poutavé vyprávění plné překvapivých zvratů a nový pohled na velmi rozporuplné období. Hitlerland - Andrew Nagorski od authora Andrew Nagorski a » ... a dál?

Produkt Andrew Nagorski: Hitlerland

Andrew Nagorski: Hitlerland - parametry

Název produktu: Andrew Nagorski: Hitlerland
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 381 Kč
Maximální cena: 452 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Hitlerland nabízí neobvyklý pohled na nacistické Německo – a to očima amerických novinářů, diplomatů, emigrantů, cestovatelů a olympijských atletů, kteří v té zemi v kritické době pobývali a sledovali, co se s ní děje.

Někteří Američané byli ve výmarské republice i Hitlerově Německu jen nezúčastněnými pozorovateli, jiní úmyslně odvraceli zrak, hrstka z nich nacisty ospravedlňovala. Většině se ovšem nakonec podařilo pochopit hrůzný podtext okolních událostí, přestože si jen stěží dokázali představit rozsah blížící se katastrofy.

Mezi novináři zneklidnila situace především Williama Shirera, Edgara Mowrera a Dorothy Thompsonovou. Generální konzul George Messersmith se mezi americkými diplomaty vyznačoval mimořádnou odvahou a zápalem. Truman Smith, první americký státní úředník, jenž se setkal s Hitlerem, byl nadaným pozorovatelem politického dění. Historik William Dodd, kterého si prezident Roosevelt vybral jako velvyslance do Hitlerova Berlína, opouštěl svou funkci značně rozčarován; jeho dcera Martha zostudila americkou ambasádu četnými milostnými románky vzešlými z prvotního poblouznění nacismem. Nakonec se stala sovětskou vyzvědačkou.

Přítomen byl i George Kennan, jenž se měl teprve proslavit jako tvůrce politiky zadržování; Richard Helms, budoucí vysoce postavený pracovník v CIA; či Howard K. Smith, jeden z hlavních moderátorů zpravodajské relace Evening News na stanici ABC. Seznam prominentních osobností obsahoval jména spisovatelů Sinclaira Lewise a Thomase Wolfea,známého letce Charlese Lindbergha, špičkového atleta Jesseho Owense, vydavatele W. R. Hearsta a sociologa a historika černé pleti W.E.B. Duboise.

Postřehy a osudy nejvnímavějších z těchto Američanů sestavil Andrew Nagorsky do nesmírně zajímavého a dramatického vyprávění, nabízejícího originální pohled na vznik a vývoj nacistického Německa, které nemilosrdně likvidovalo své politické odpůrce, podněcovalo nenávist vůči Židům a komukoliv pokládanému za příslušníka méněcenné rasy a chystalo lid i armádu na válku za světovládu. Hitlerland - Andrew Nagorski. Kniha zachycuje Hitlerovu cestu k moci a Německo na pokraji propasti očima amerických diplomatů, vojenských odborníků, emigrantů, spisovatelů na cestách či olympijských atletů, kteří vývoji v předválečném Německu sice přihlíželi s hrůzou, zato z bezprostřední blízkosti. Hitlerland čerpá z bohatého fondu osobních vzpomínek celé řady pamětníků, a díky tomu přináší poutavé vyprávění plné překvapivých zvratů a nový pohled na velmi rozporuplné období. Hitlerland - Andrew Nagorski od nakladatelství EUROMEDIA GROUP, k.s. v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.