Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem

Próza - beletrie

Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Čachtická paní před Božím soudem - Andrej Štiavnický. V závěrečném dílu historické trilogie Andreje Štiavnického se uzavírají dramatické životní osudy obávané čachtické paní, hraběnky Alžběty Báthoryové, představitelky mocného a bohatého uherského rodu Báthoryů. Přes usilovnou snahu svého největšího ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.16667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 188 Kč

Autor : Andrej Štiavnický, V závěrečném dílu historické trilogie Andreje Štiavnického se uzavírají dramatické životní osudy obávané čachtické paní, hraběnky Alžběty Báthoryové, představitelky mocného a bohatého uherského rodu Báthoryů. Přes usilovnou snahu svého největšího protivníka hraběte Fábryho, kardinála Forgáche a dalších šlechticů i církevních hodnostářů nikdy nestanula před pozemským soudem. Skonala krátce poté, co se po dvou únosech vrátila do podzemního žaláře Čachtického hradu. Druh sortimentu : » ... a dál?

Produkt Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem

Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem - parametry

Název produktu: Andrej Štiavnický: Čachtická paní před Božím soudem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Čachtická paní před Božím soudem - Andrej Štiavnický. V závěrečném dílu historické trilogie Andreje Štiavnického se uzavírají dramatické životní osudy obávané čachtické paní, hraběnky Alžběty Báthoryové, představitelky mocného a bohatého uherského rodu Báthoryů. Přes usilovnou snahu svého největšího protivníka hraběte Fábryho, kardinála Forgáche a dalších šlechticů i církevních hodnostářů nikdy nestanula před pozemským soudem. Skonala krátce poté, co se po dvou únosech vrátila do podzemního žaláře Čachtického hradu.Ukázka z textuVtom se spustil déšť, který se vzápětí změnil v prudký liják. Přívaly vody bičovaly nebezpečně zvířenou jezerní hladinu, která náhle zčernala. Čachtická paní byla výborný plavec, ale mohutné vlny jí zatarasily cestu zpět. Zalívaly ji ze všech stran a ona zoufale vykřikla, překřikujíc bouřku: "Pomoz mi, Petere, už nemůžu! Utopím se, jestli…" Zalila ji vysoká vlna a hraběnka se mu ztratila z očí. Bez váhání skočil do rozbouřené vody a odvážně plaval směrem, kde ještě před chvílí zápasila s náporem vln. Uviděl ji, jak se v pudu sebezáchovy drží nad hladinou a urputně sebou zmítá. Po chvíli k ní dorazil. Chytil ji za ruku a snažil se plavat zpátky. Publikace: Čachtická paní před Božím soudem - Andrej Štiavnický. V závÄ›reÄŤnĂ©m dĂ­lu historickĂ© trilogie Andreje Ĺ tiavnickĂ©ho se uzavĂ­rajĂ­ dramatickĂ© ĹľivotnĂ­ osudy obávanĂ© ÄŤachtickĂ© panĂ­, hrabÄ›nky AlĹľbÄ›ty BáthoryovĂ©, pĹ™edstavitelky mocnĂ©ho a bohatĂ©ho uherskĂ©ho rodu BáthoryĹŻ. PĹ™es usilovnou snahu svĂ©ho nejvÄ›tšího protivnĂ­ka hrabÄ›te Fábryho, kardinála Forgáche a dalších šlechticĹŻ i cĂ­rkevnĂ­ch hodnostářů nikdy nestanula pĹ™ed pozemskĂ˝m soudem. Skonala krátce potĂ©, co se po dvou Ăşnosech vrátila do podzemnĂ­ho Ĺľaláře ÄŚachtickĂ©ho hradu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.