Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Alex Burkart: Úvod do antropozofie

Knihy naučná literatura

Alex Burkart: Úvod do antropozofie

Hodnocení: 1x
  • 4

Antropozofie považuje sama sebe za metodu duchovního poznání, která – jelikož je ověřitelná – spojuje náboženství s vědou. Pokusila se ovlivnit celou lidskou společnost a v některých oborech zanechala výrazný a dosud inspirující otisk. Antropozofie je dílem zakladatelské osobnosti Rudolfa Steinera (1861–1925), ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Úvod do antropozofie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alex Burkart: Úvod do antropozofie koupíte i tady

Specifikace Alex Burkart: Úvod do antropozofie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 193 Kč

Kniha Antropozofie se věnuje životu a působení Rudolfa Stenera, jedné z nejneobvyklejších osobností 20. století. Zabývá se jeho myšlenkami a teoriemi o pedagogice, přírodních vědách, náboženství a ast ... a dál?

Produkt Alex Burkart: Úvod do antropozofie

Alex Burkart: Úvod do antropozofie - parametry

Název produktu: Alex Burkart: Úvod do antropozofie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 193 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Antropozofie považuje sama sebe za metodu duchovního poznání, která – jelikož je ověřitelná – spojuje náboženství s vědou. Pokusila se ovlivnit celou lidskou společnost a v některých oborech zanechala výrazný a dosud inspirující otisk. Antropozofie je dílem zakladatelské osobnosti Rudolfa Steinera (1861–1925), technicky i humanitně vzdělaného Rakušana. Tento muž již od mládí sledoval a rozvíjel své jasnozřivé schopnosti a pokoušel se o komunikaci s duchovním světem. Stal se obdivovatelem a editorem díla Johanna Wolfganga von Goetha (1749–1832), německého spisovatele a vědce, jemuž se spojování přírodních věd s filozofií a racionální poznání s intuitivním dokonale dařilo. Do konce 19. století vydal několik spisů, z nichž nejvýznamnější Filosofie svobody (1894) ukazuje směr jeho dalšího myšlenkového i duchovního směřování. Do konce 19. století se Steiner také pravděpodobně seznámil s několika ezoterickými společnostmi, až se na přelomu století stal členem a roku 1902 generálním sekretářem německé Teozofické společnosti. V následujících letech mnoho přednášel a kvůli přednáškové a spisovatelské činnosti se roku 1905 vzdal pravidelného zaměstnání. Počet jeho zachovaných přednášek (poznámek k nim či stenografických záznamů) se odhaduje na šest tisíc a soubor jeho díla dosahuje tří set svazků. Stěžejními mezi nimi jsou ta, která byla vydána v prvním desetiletí minulého století - Theosofie. Úvod do nadsmyslového poznání světa a člověka (1904), O poznávání vyšších světů (1909) a Tajná věda v nástinu (1910). Autor nás zavádí do říše poznatku Rudolfa Steinera, v níž uvádí do souvislostí a vysvětluje nejdůležitější aspekty jeho myšlení a bigrafické mezníky jeho vývoje. Vzniká tak živý portrét jedné z nejneobvyklejších osobností 20. století, jejíž myšlenky a teorie o pedagogice, přírodních vědách, náboženství a astrologii vtiskly dodnes platný ráz našemu kulturnímu chápání. Publikace: Antropozofie - Rudolf Steiner - Axel Burkart. Kniha Antropozofie se věnuje životu a působení Rudolfa Stenera,

jedné z nejneobvyklejších osobností 20. století. Zabývá se jeho

myšlenkami a teoriemi o pedagogice, přírodních vědách, náboženství

a astrologii, které mají dodnes platný ráz. Publikace: Antropozofie - Rudolf Steiner - Axel Burkart.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.