Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959)

Knihy

Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959)

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Rudá záře nad literaturou - Česká literatura mezi socialismem - Alessandro Catalano. Catalanova obsáhlá monografie je zevrubným výkladem českého literárního života od konce druhé světové války do roku 1959. Hlavním kladem knihy je mimořádná faktografická nasycenost a schopnost uskupit jednotlivé osobnosti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rudá záře nad literatur..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959) koupíte i tady

Specifikace Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 182 Kč

Catalanova obsáhlá monografie je zevrubným výkladem českého literárního života od konce druhé světové války do roku 1959. Hlavním kladem knihy je mimořádná faktografická nasycenost a schopnost uskupit jednotlivé osobnosti i texty do vývojových konfigurací, z nichž bezprostředně vyvstávají jejich hodnotové charakteristiky. Kniha byla určena původně pro italského čtenáře, ale řada tezí, jež Catalano předkládá, míří i do českého kontextu a je zaostřena polemicky (zrušení bariéry mezi vydanou a ineditní literaturou, » ... a dál?

Produkt Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959)

Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959) - parametry

Název produktu: Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou. Česká literatura mezi socialismem a undergroundem (1945-1959)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Rudá záře nad literaturou - Česká literatura mezi socialismem - Alessandro Catalano. Catalanova obsáhlá monografie je zevrubným výkladem českého

literárního života od konce druhé světové války do roku 1959.

Hlavním kladem knihy je mimořádná faktografická nasycenost a

schopnost uskupit jednotlivé osobnosti i texty do vývojových

konfigurací, z nichž bezprostředně vyvstávají jejich hodnotové

charakteristiky. Kniha byla určena původně pro italského čtenáře,

ale řada tezí, jež Catalano předkládá, míří i do českého kontextu a

je zaostřena polemicky (zrušení bariéry mezi vydanou a ineditní

literaturou, důraz na formální výboje na úkor obsahů, nepolitická

četba Hostovského, hodnotový soud nad katolickými básníky apod.). Publikace: Rudá záře nad literaturou - Česká literatura mezi socialismem - Alessandro Catalano. Catalanova obsáhlá monografie je zevrubným výkladem českého literárního života od konce druhé světové války do roku 1959. Autor nepodrobil materiál studia žádné ideologické preselekci, ale přijal jej en bloc. Nevedl ostrou čáru mezi literaturou oficiální, exilovou či ineditní, a v důsledku toho se mu literatura padesátých let objevila v nečekaně rozsáhlé amplitudě, jdoucí od Hrabala, Holana či Zbyňka Havlíčka k Řezáčovi, Kohoutovi či Školaudymu. Hlavním kladem knihy je mimořádná faktografická ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.