Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger

Knihy

Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger

Hodnocení: 1x
  • 4

Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger - Aleš Novák. Kniha analyzuje málo probádanou fázi myšlení německého filosofa Martina Heideggera, během které se formovaly jeho úvahy týkající se moderní techniky a vědy, jež ho proslavily po druhé světové válce. Heidegger určuje bytostnou povahu techniky termínem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Moc, technika a věda: M..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger koupíte i tady

Specifikace Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 124 Kč

Kniha analyzuje málo probádanou fázi myšlení německého filosofa Martina Heideggera, během které se formovaly jeho úvahy týkající se moderní techniky a vědy, jež ho proslavily po druhé světové válce. H ... a dál?

Produkt Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger

Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger - parametry

Název produktu: Aleš Novák: Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 124 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger - Aleš Novák. Kniha analyzuje málo probádanou fázi myšlení německého filosofa Martina Heideggera, během které se formovaly jeho úvahy týkající se moderní techniky a vědy, jež ho proslavily po druhé světové válce. Heidegger určuje bytostnou povahu techniky termínem Machenschaft, který lze kvůli významovému určení „moc“ a „zhotovování“, jež se ozývají v tomto německém slově, souhrnně tlumočit jakožto „disponující zhotovenost“. Mocenský a manipulativní rys techniky odkazuje k vůdčí roli univerzálního metafysického principu „bytí“ a technika je právě jeho konkrétním epochálním určením. Povaha a role techniky v poměru k určení lidskosti člověka se tak ukazují být záležitostí ontologickou a člověk je jimi zasažen především v podobě novověké vědy, jejímž základním charakterem je mathématičnost. Podstatným přínosem práce je vykázání dějinných předpokladů Heideggerových úvah, jež krystalizovaly během dialogu s myšlením Ernsta Jüngera a Friedricha Nietzscheho. Moc, technika a věda: Martin Heidegger a Ernst Jünger - Aleš Novák od nakladatelství Togga v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.