Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr

Knihy

Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet;překlad: Ort Alexandr. Paměti významných osobností jsou vždy pro čtenáře velkým lákadlem v naději, že se dozví něco navíc ze zákulisí mezinárodního dění. Mohou však být i nesmírně cenným pramenem hlubšího studia, neboť mnohdy doplňují to, co je možno poznat ze studia ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 254 Kč

Publikace: Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet;překlad: Ort Alexandr. Paměti významných osobností jsou vždy pro čtenáře velkým lákadlem v naději, že se dozví něco navíc ze zákulisí mezinárodního dění. Mohou však být i nesmírně cenným pramenem hlubšího studia, neboť mnohdy doplňují to, co je možno poznat ze studia oficiálních publikovaných dokumentů a vědeckých prací historiků. Třebaže paměti jedné osobnosti je jen málokdy možné označit za obraz dějin vlastního národa nebo státu anebo dokonce za příspěvek k doplnění » ... a dál?

Produkt Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr

Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr - parametry

Název produktu: Aleš Čeněk Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet, překlad: Ort Alexandr
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 254 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet;překlad: Ort Alexandr. Paměti významných osobností jsou vždy pro čtenáře velkým lákadlem v naději, že se dozví něco navíc ze zákulisí mezinárodního dění. Mohou však být i nesmírně cenným pramenem hlubšího studia, neboť mnohdy doplňují to, co je možno poznat ze studia oficiálních publikovaných dokumentů a vědeckých prací historiků. Třebaže paměti jedné osobnosti je jen málokdy možné označit za obraz dějin vlastního národa nebo státu anebo dokonce za příspěvek k doplnění a osvětlení širších mezinárodních souvislostí, paměti Jeana Monneta lze za takový velmi cenný pramen označit. Idea nejužší spolupráce evropských národů, a dokonce i jejich sjednocení, má sama o sobě dlouhé dějiny a nechybějí ani různé neúspěšné pokusy Evropu sjednotit. Z tohoto hlediska jsou Monnetovy paměti nesmírně zajímavé, když jako jeden z iniciátorů líčí velmi podrobně a výstižně první kroky ke spolupráci a dále k společenství a postupné integraci. Dnes už má idea „evropské unie“ za sebou mnoho let hledání, úspěchů i omylů, často zaviněnými i různými tlaky světové politiky, jež je nutno napravovat. V čele integračního procesu už stojí logicky zcela jiní lidé, ale protože historie je vždy zdrojem cenného poučení, mají Monnetovy paměti nesmírnou cenu pro všechny, kdo na konečný cíl – „Spojené státy evropské“ – nezapomínají a postupně k němu hledají cestu. Publikace: Paměti - Jean Monnet - Jean Monnet;překlad: Ort Alexandr.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.