Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež

Knihy

Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež

Hodnocení: 1x
  • 4

Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež (1990-2010) – Fairy tales in the Czech literature for children and youth (1990-2010) - Milena Šubrtová. Monografie sleduje problematiku českých pohádkových příběhů v rozpětí let 1990-2010. Zaměřuje se na poetiku autorů, kteří se k autorské pohádce v uplynulém ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež koupíte i tady

Specifikace Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 255 Kč

Kniha se věnuje problematice českého pohádkového příběhu v rozpětí let 19902010. V jednotlivých kapitolách zkoumá, jak se v posledním dvacetiletí měnila žánrová mapa literatury pro děti a mládež a jak se vyvíjela poetika významných autorů např. Arnošta Goldflama, Pavla Šruta, Petra Nikla, Pavla Čecha, Radka Malého, Daniely Krolupperové, Olgy Černé, Ivony Březinové aj. Součástí publikace je výběrový soupis vydané pohádkové literatury. Kniha je určena odborníkům z řad učitelů a knihovníků, studentům, ale i laickým » ... a dál?

Produkt Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež

Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež - parametry

Název produktu: Alena Šubrtová: Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 255 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 144 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež (1990-2010) – Fairy tales in the Czech literature for children and youth (1990-2010) - Milena Šubrtová. Monografie sleduje problematiku českých pohádkových příběhů v rozpětí let 1990-2010. Zaměřuje se na poetiku autorů, kteří se k autorské pohádce v uplynulém dvacetiletí přikláněli, na prostupování žánrových hranic i funkcí pohádkového příběhu. Úvodní studie (do publikace je zařazen i její anglický překlad) rekapituluje základní vývojové trendy autorské pohádky v daném období a představuje konte xtový rámec pro kapitoly věnované tvorbě jednotlivých autorských osobností, kde se v interpretačníc h analýzách odkrývají pohyby žánrového vývoje - progresivní i ty reprodukční. Monografie vypovídá o konstantním zastoupení pohádkového příběhu v české literatuře pro děti a mládež, o rozmanitosti je ho komunikačních, funkčních i strukturních posunů v kontaktu či kontaminaci s jinými žánrovými obla stmi. Součástí publikace je výběrový soupis pohádkových děl vydaných v daném období. Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež (1990-2010) – Fairy tales in the Czech literature for children and youth (1990-2010) - Milena Šubrtová od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Alena Šubrtová, Kniha se věnuje problematice českého pohádkového příběhu v rozpětí let 1990–2010. V jednotlivých kapitolách zkoumá, jak se v posledním dvacetiletí měnila žánrová mapa literatury pro děti a mládež a jak se vyvíjela poetika významných autorů – např. Arnošta Goldflama, Pavla Šruta, Petra Nikla, Pavla Čecha, Radka Malého, Daniely Krolupperové, Olgy Černé, Ivony Březinové aj. Součástí publikace je výběrový soupis vydané pohádkové literatury. Kniha je určena odborníkům z řad učitelů a knihovníků, studentům, ale i laickým zájemcům o českou literární pohádkovou tvorbu. Druh sortimentu : Kniha, Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež, Jazyk : Čeština, Počet stran : 328 Autor: Alena ŠubrtováNakladatelství: muni PRESSVazba: Pevná bez přebalu leskláPočet stránek: 328Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x34 mmISBN: 978-80-210-5692-3


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.