Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost

Učebnice/Odborná literatura

Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost

Hodnocení: 1x
  • 4

Šperk od antiky po současnost - Alena Křížová, Touha člověka po zkrášlení těla a oděvu existuje již od pravěku. Podobu evropského šperku předurčila antická civilizace, která byla poučena ve vyspělých technologiích Předního východu, a stala se východiskem pro středověký způsob zdobení. V průběhu dějin se šperk úzce ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78848

Jaké má kniha
Šperk od antiky po souč..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 339 Kč

Touha člověka po zkrášlení těla a oděvu existuje již od pravěku. V průběhu dějin se šperk úzce vázal na oděv a jeho podoba se proměňovala se střídáním uměleckohistorických slohů a módních trendů, podle sociálního postavení nositele se však lišil drahocenností materiálu a náročností řemeslného provedení. Kromě reprezentační funkce šperku byla pro člověka podstatná také jeho magická role ochranného prostředku. Kniha představuje vývoj artefaktů evropského šperkařství od starověkých kultur až po 20. století ve všech » ... a dál?

Produkt Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost

Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost - parametry

Název produktu: Alena Křížová: Šperk od antiky po současnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 339 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šperk od antiky po současnost - Alena Křížová, Touha člověka po zkrášlení těla a oděvu existuje již od pravěku. Podobu evropského šperku předurčila antická civilizace, která byla poučena ve vyspělých technologiích Předního východu, a stala se východiskem pro středověký způsob zdobení. V průběhu dějin se šperk úzce vázal na oděv a jeho podoba se proměňovala se střídáním uměleckohistorických slohů a módních trendů, podle sociálního postavení nositele se však lišil drahocenností materiálu a náročností řemeslného provedení. Kromě reprezentační funkce šperku byla pro člověka podstatná také magická role ozdoby jako ochranného prostředku. Kniha představuje vývoj artefaktů evropského šperkařství od starověkých kultur až po 20. století ve všech společenských úrovních – od panovnických insignií a aristokratických klenotů až po měšťanské šperky a běžnou bižuterii. Zaznamenává proměny od luxusního solitéru přes sériovou výrobu k unikátnímu šperku navrhovanému uměleckými osobnostmi, k nimž nepatřili jen zlatníci a klenotníci, ale také architekti, sochaři a malíři. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Hobby | Krása, móda a styl | Móda a odívání od Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Různé způsoby zdobení těla a oděvu provázejí lidstvo od počátků jeho existence. V Evropě se od starověku cenil šperk z drahých kovů a kamenů, který se stal znakem reprezentace majetných šlechticů a měšťanů.

Jeho vývoj souvisel úzce s proměnami odívání, určovanými střídáním uměleckohistorických slohů od gotiky, přes renesanci a manýrismus, baroko a rokoko, klasicismus a empír až po 19. století. Snaha o větší dostupnost šperků pro všechny společenské vrstvy si vynutila výrobu bižuterie z méně vzácných materiálů. Ve 20. století nadřadili šperkaři výtvarné zpracování nad cennost surovin a oděvní doplněk povýšili na umělecké dílo.

Kniha obsahuje:

Historický výklad Citáty z dobové literatury Barevný a černobílý obrazový doprovod Slovníček pojmů Literaturu a rejstřík


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.