Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky

Učebnice/Odborná literatura

Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky

Hodnocení: 1x
  • 4

Živitelé a živitelky – Reflexe (a) praxe - Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková. Živitelství představuje historicky a sociálně proměnlivý jev, který může nabývat podoby výhradního živitelství anebo spoluživitelství. Kniha se zaměřuje na praxi živitelství (ale i pečovatelství) a její vymezení z perspektivy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky koupíte i tady

Specifikace Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 202 Kč

Živitelství představuje historicky a sociálně proměnlivý jev, který může nabývat podoby výhradního živitelství anebo spoluživitelství. Kniha se zaměřuje na praxi živitelství (ale i pečovatelství) a ... a dál?

Produkt Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky

Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky - parametry

Název produktu: Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková: Živitelé a živitelky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 202 Kč
Maximální cena: 310 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Živitelé a živitelky – Reflexe (a) praxe - Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková. Živitelství představuje historicky a sociálně proměnlivý jev, který může nabývat podoby výhradního živitelství anebo spoluživitelství. Kniha se zaměřuje na praxi živitelství (ale i pečovatelství) a její vymezení z perspektivy rodičů. Autorky publikace zajímá reflexe vztahu mezi živitelstvím a péčí a vnímání důsledků určitého uspořádání rodičovských rolí pro seberealizaci a možnosti uplatnění rodičů v rodině i mimo ni. Věnují proto pozornost objasnění vzniku, reprodukce a legitimizace sociálních a genderových nerovností v rodinách s různými modely živitelství a pečovatelství. Analyzují rovněž způsob, jakým se různé modely živitelství promítají a jak zpětně ovlivňují významy přikládané placené a neplacené práci, životním šancím a možnostem uplatnění, volnému času či životní spokojenosti apod. Cílem jejich analýzy je přispět k objasnění konstrukce genderu a genderových vztahů v rodinách s dětmi předškolního či školního věku z perspektivy „dělání“ i „rozvolňování“ genderu. Text knihy vychází z analýzy kvalitativního sociologického výzkumu, do nějž byly zahrnuty jak rodiny, kde jeden z rodičů vydělával výrazně více než ten druhý, tak rodiny s relativně vyrovnanými příjmy rodičů. Výzkum se týkal také rodin praktikujících střídavou péči, neboť sdílení živitelských i jiných povinností v tomto typu rodinného uspořádání se u nás doposud nevěnovala výzkumná pozornost. Živitelé a živitelky – Reflexe (a) praxe - Alena Křížková, Marta Vohlídalová, Hana Maříková od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Slyším mlýnský kámen, jak se otáčí - Vzpomínky na dny všední i sváteční v Českém Krumlově a jinde - Josef Jakeš. Vzpomínky na dny všední i sváteční v Českém Krumlově i jinde. Autor

líčí pevné rodinné společenství mlynářského rodu, příběhy až

románově dramatické, každodenní život, dopady událostí bouřlivého

20. století na osudy katolické rodiny, města i celého

Československa. Knížka svátečně pohladí po duši, potěší živým

jazykem vyprávění i laskavou moudrostí autora. Publikace: Slyším mlýnský kámen, jak se otáčí - Vzpomínky na dny všední i sváteční v Českém Krumlově a jinde - Josef Jakeš.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.