Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek

Próza - beletrie

Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek

Hodnocení: 1x
  • 4

Dvanáctiletý chlapec Viktor i se svou třídou zažije slabé zemětřesení na školním hřišti, kdy se ze země vyvalí zelený opalizující oblak. Všichni jsou otřeseni, městečko zachvátí zmatek. Pak Viktor spolu s kamarádkou Natálkou najdou v místní knihovně torzo Ztracené kroniky, jedná se o zápisky někoho, kdo navštívil ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.835
skladem

Jaké má kniha
Můžeš-li se vdát dnes, ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 214 Kč

Můžeš-li se vdát dnes neodkládej to na zítřek - Alena Jakoubková Pan Božský vstoupil do Aliciina života rychlostí i délkou jednoho zablýsknutí pořádné letní bouřky – ale i těch pár minut dokázal využít k tomu, aby jí jednou provždycky život naprosto změnil. Jak rychle se objevil, tak rychle i zmizel... Osmnáctiletou Alicii zanechal vyděšenou, bez iluzí a – těhotnou. Co může od života očekávat svobodná matka, která navíc studuje na vysoké? K randění moc příležitostí ani času nemá a nezadaní synáčkové matčiných » ... a dál?

Produkt Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek

Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek - parametry

Název produktu: Alena Jakoubková: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 9 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dvanáctiletý chlapec Viktor i se svou třídou zažije slabé zemětřesení na školním hřišti, kdy se ze země vyvalí zelený opalizující oblak. Všichni jsou otřeseni, městečko zachvátí zmatek.

Pak Viktor spolu s kamarádkou Natálkou najdou v místní knihovně torzo Ztracené kroniky, jedná se o zápisky někoho, kdo navštívil tajemnou Zemi Zunn.

Zanedlouho potká podivného starce sbírajícího byliny, v rouše až po zem s podivnými ornamenty. Ten jej zavolá pomocí kouzla do zámečku a sdělí mu, že je vyvoleným strážcem Země Zunn a spolu s pěti kamarády půjdou zemi navštívit.

A tak se skupina kamarádů ocitá v tajemném dobrodružství. Procházejí Q-bránou do zcela jiného světa, který je trochu podobný tomu jejich, ale přece v mnohém odlišný. Na své výpravě se musí vyrovnat s nečekanými úskoky přírody i s kouzly.

Vydají se na cestu po čtyřech královstvích, která chrání celou říši před vlivem blízkosti obou vesmírů a vlivem zlé magie. Během plánované pokojné návštěvy se však objeví útok zlého kouzla a Viktor se spolu s čarodějem, Archibaldem Faragonem, vydává ohroženým královstvím na pomoc. Spolu s přáteli objevují nové rostliny, jídla, Živou knihu, poznávají způsob života v této zemi a magii.

V poslední říši však zlo znovu, tentokrát úspěšně, zaútočí. Dva roky má Archibald Faragon na to, aby přišel na to, jak temný osud odvrátit, aby tak zachránil celou zemi před zlou mocí.

Viktor a jeho kamarádi se vrací Q-bránou do stejného času a místa. Vědí, že do dvou let se musí znovu vrátit, aby zlomili zlou kletbu. Alicia Wallensteinová se v osmnácti letech stala svobodnou matkou, a i když jí rodiče hodně pomáhají, aby mohla odmaturovat a dokonce jít na vysokou, její život se neodvíjí zrovna splavně. Matka ji navíc nutí, aby se vdala, protože jí není po chuti, že Alicia zůstala s dítětem sama. Předhazuje jí různé neudatelné synáčky svých známých, ale Alicia se vzpouzí randit naslepo, i když už je zralá na lásku... A právě tehdy potkává o dvacet let staršího Igora. Bezhlavě se vrhá do jeho náruče a posléze i do jeho područí. Alicia se k Igorovi, do něhož se bezhlavě zamilovala, nastěhuje s vidinou snubního prstýnku, který jí protřelý donchuán s radostí navleče, aby si ji pojistil. Igor je okouzlen jejím mládím a nevinností, ale zároveň podléhá nutkavé touze si Alicii úplně podrobit. Alicia se nechává zaplést do pavučin zkušeného svůdníka, a když jeho praktiky prohlédne, zjistí, že je velice těžké se z jeho spárů vymanit. Zdá se, že na vytouženou opravdovou lásku si bude muset ještě počkat... Třicet povídek autora, který dlouhodobě inklinuje k žánru science fiction a jeho „krajním mezím“, jež často vykresluje s humorným nadhledem. Autor před námi zviditelňuje základní „lidský moment“, který má čtenáře nejen šokovat, ale zároveň i přivést k zamyšlení nad tím, co je opravdu lidské. Nevymýšlí jen jakési neskutečné impaktní metamorfózy neexistujících vynálezů, ale především se zabývá člověkem a jeho vnitřním mravním problémem, vyvolaným nečekanými, nejčastěji zcela fantastickými ok


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.