Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Učebnice/Odborná literatura

Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Hodnocení: 1x
  • 4

Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení? Výrazů, jimiž se dá charakterizovat nejnovější kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.Poznejte 47 neobvyklých míst po celém světě – od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ztracená místa, tajná m..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa koupíte i tady

Specifikace Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 214 Kč

Tato kniha není turistickým průvodcem ani historickou publikací, ale neobvyklou příručkou spojující dějiny se sociologií a geografií. Poznáte 47 podivných míst, o jejichž existenci jste neměli nejmenš ... a dál?

Produkt Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa - parametry

Název produktu: Alastair Bonnett: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 328 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení? Výrazů, jimiž se dá charakterizovat nejnovější kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.Poznejte 47 neobvyklých míst po celém světě – od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců. Navštivte lokality, které nikdy neexistovaly, ačkoliv jsou běžně k nalezení v mapách (Písečný ostrov), stejně jako ty, kde živí koexistují se zemřelými (Severní hřbitov v Manile). Dozvíte se o místech, kolem nichž lidé denně jezdí do práce, a nikdy si jich nevšimli (Dopravní ostrůvek), o místech, o která nikdo nestojí (Bir Tawil), i o těch, která existovala „jen jako“ (Arne). Autor vám přiblíží mnohá další podivuhodná i podivná místa – a věřte, že až knihu dočtete do konce, budete už navždy studovat mapy jinýma očima.

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa nejsou „pouhým“ cestopisem nebo příručkou pro dobrodruhy, kteří shání co nejexotičtější cíl pro svou další výpravu. Jedná se spíše o populární formou psané a širokému okruhu čtenářů srozumitelné sociologické zamyšlení nad významem konkrétního místa – a to jak pro jeho obyvatele, tak obecně pro lidstvo.Autor odhaluje někdy překvapivé skutečnosti, jež zřejmě nabourají některé představy o světě, které jsme měli za dané, a zároveň nás vybídne k zamyšlení nad naším vlastním „místem“ na zemi. Protože i moderní doba má svá tajemství.

Alastair Bonnett přednáší sociální geografii na univerzitě v anglickém Newcastlu. Je autorem řady příspěvků do časopisů o historii a geografii, zabývá se i světovou populací a problémy rasismu. Na konci devadesátých let pracoval také jako editor avantgardního psychogeografického časopisu Transgressions: A Journal of Urban Exploration.

Putování po ukrytých místech naší planety, působivá a zajímavá zpráva o tom, jak mysteriózní může být i svět moderní doby.

„Kronika zapomenutých, neznámých, utajených pokladů na mapě Země...“The Daily Beast„Inspirativní a neobvyklá příručka pro nadšené cestovatele.“Elle

„Velmi zábavné a povznášející.“The Telegraph

„… Psychogeologie, jež vysvětluje naši lidskou potřebu vyluštit neobvyklé kartografické hádanky.“Wanderlust 

„Kniha uspokojí jak cestovatele v pohodlném křesle, tak i ty, kteří si dokáží užít dobrodružnější poutě po naší planetě.“Library Journal Tato kniha není turistickým průvodcem ani historickou publikací, ale neobvyklou příručkou spojující dějiny se sociologií a geografií. Poznáte 47 podivných míst, o jejichž existenci jste neměli nejmenší tušení – město duchů Pripjať u jaderné elektrárny Černobyl, podzemní města v turecké Kappadokii či tajné detenční středisko CIA „Brigit Light“ v centru Bukurešti. Dozvíte se o prázdných britských městech postavených pro ošálení Němců za 2. světové války a o místech zcela domnělých jako ostrovy Sandy Island, Které byly zaznamenány po celá staletí na mapách


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.