Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů

Knihy

Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Sexualizovaná realita pracovních vztahů – Analýza sexuálního obtěžování v České republice - Alena Křížková, Hana Maříková, Zuzana Uhde. Sexuální obtěžování představuje jeden z projevů a současně jednu z příčin genderové nerovnosti na trhu práce. Tento jev má vliv na finanční ohodnocení, možnosti postupu, rovnost ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů koupíte i tady

Specifikace Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 102 Kč

Sexuální obtěžování představuje jeden z projevů a současně jednu z příčin genderové nerovnosti na trhu práce. Tento jev má vliv na finanční ohodnocení, možnosti postupu, rovnost příležitostí žen a muž ... a dál?

Produkt Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů

Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů - parametry

Název produktu: Zuzana Uhde, Alena Křížková, Hana Maříková: Sexualizovaná realita pracovních vztahů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 102 Kč
Maximální cena: 146 Kč
Ušetríte až: 44 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Sexualizovaná realita pracovních vztahů – Analýza sexuálního obtěžování v České republice - Alena Křížková, Hana Maříková, Zuzana Uhde. Sexuální obtěžování představuje jeden z projevů a současně jednu z příčin genderové nerovnosti na trhu práce. Tento jev má vliv na finanční ohodnocení, možnosti postupu, rovnost příležitostí žen a mužů v zaměstnání, ale i na jednotlivé faktory pracovního prostředí a organizační kultury. Nejedná se ovšem o úzce vymezený pojem, naopak sexuální obtěžování zahrnuje širokou škálu možných nátlaků vytvářejících nepřátelské a stresující prostředí, což často vede oběti k opuštění zaměstnání právě z důvodů dlouhotrvajících tlaků a systematického snižování sebevědomí, které následně nemusí mít explicitně sexuální podtext. Fenomén sexuálního obtěžování představuje jeden z hlavních instrumentů prosazovaní mužské dominance a působí jako nástroj systematického snižování statusu žen v zaměstnání. V obecném povědomí veřejnosti je ale sexuální obtěžování často vnímáno jako ryze soukromá záležitost, čímž jsou zásadním způsobem popírány mocenské vztahy, které mají v problematice obtěžování a sexuálního obtěžování rozhodující význam. Kniha Sexualizovaná realita pracovních vztahů je výsledkem sociologického výzkumu obtěžování z důvodu pohlaví a sexuálního obtěžování, který realizovalo oddělení Gender & sociologie SOÚ AV ČR. Autorky prezentují jednak teoretická východiska výzkumu, jednak analýzy jednotlivých studií, které byly zaměřeny na konkrétní typ aktérů: zaměstnanci a zaměstnankyně jako celek, vedení podniků a organizací, oběti obtěžování a sexuálního obtěžování, zástupci a zástupkyně odborů. Kniha obsahuje rovněž vysvětlení právních souvislostí problematiky sexuálního obtěžování v českém a evropském právu. Součástí publikace je slovníček pojmů. Sexualizovaná realita pracovních vztahů – Analýza sexuálního obtěžování v České republice - Alena Křížková, Hana Maříková, Zuzana Uhde od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.