Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem

Knihy naučná literatura

Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Za volantem s Karlem Čapkem - Vacek Zdeněk Autovraždy, Dobrý stroj, Řidič uličník: Karel Čapek napsal o dopravě a zvláště o automobilech řadu velmi vtipných a čtivých statí. Po náročných rešerších vznikla první část unikátní publikace, představující umělce jako motoristu teoretika i praktika, majitele Škody Popular a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83783

Jaké má kniha
Za volantem s Karlem Ča..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 279 Kč

Publikace: Za volantem s Karlem Čapkem - Neznámá cesta Karla Čapka do Alp, dvě škodovky a 3500 km sedmi státy - Vacek Zdeněk. Autovraždy, Dobrý stroj, Řidič uličník: Karel Čapek napsal o dopravě a zvláště o automobilech řadu velmi vtipných a čtivých statí. Po náročných rešerších vznikla první část unikátní publikace, představující umělce jako motoristu teoretika i praktika, majitele Škody Popular a Rapid. Navazující reportáž popisuje rekonstrukci poslední Mistrovy velké cesty do Alp sedmdesátiletým rapidem a » ... a dál?

Produkt Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem

Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem - parametry

Název produktu: Zdeněk Vacek: Za volantem s Karlem Čapkem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Za volantem s Karlem Čapkem - Vacek Zdeněk Autovraždy, Dobrý stroj, Řidič uličník: Karel Čapek napsal o dopravě a zvláště o automobilech řadu velmi vtipných a čtivých statí. Po náročných rešerších vznikla první část unikátní publikace, představující umělce jako motoristu teoretika i praktika, majitele Škody Popular a Rapid. Navazující reportáž popisuje rekonstrukci poslední Mistrovy velké cesty do Alp sedmdesátiletým rapidem a doprovodnou Škodou Fabia Combi RS.Právě před 75 lety, v létě roku 1935, si čerstvá majitelka "vůdčího listuu" Olga naplánovala první dovolenou svým zánovním autem - mělo najeto 2000 km. Aniž to tušila, její dávná známost Karel Čapek jí na škodovku tajně finančně přispěl, aby poprvé vyrazili spolu a po patnácti letech známosti ji požádal o ruku. Doma zanechal rozepsanou "Válku s mlokyy". Po několikaletém studiu v archivech včetně soupisů majitelů škodovek a rešerších vzpomínek aktérů jízd od řidiče Motla po Čapkova švagra Karla Scheinpfluga se autorovi podařilo rekonstruovat dosud nezmapovanou trasu Čapkových výprav do Alp doslova vesnici od vesnice. Díky dochovaným podrobným itinerářům s poznámkami slavné dvojice se v jejích stopách přesně po tři čtvrtě století vydaly dvě škodovky: stylový černý rapid z roku 1936 a novinka léta 2010, přeplňovaná Fabia combi RS. Čtenáře vtáhne do děje nejen nezvyklá antologie čapkovských textů o automobilismu, v řadě případů inspirovaných pohledem na svět ze sedadla spolujezdce v Popularu a Rapidu. Textová i fotografická konfrontace zhruba 3500 km dlouhé trasy sedmi evropskými zeměmi umožňuje porovnat vzhled krajiny, měst nebo stav dopravní infrastruktury: Čapkovi projížděli třeba právě otevřenou vysokohorskou silnici ke Grossglockneru nebo panoramatickou trasu podél jezera Como. Čtivý text proložený faksimile itinerářů s autentickými poznámkami k cenám benzínu, strmosti kopců, neustálému střídání jízdy vlevo a vpravo podle ještě nesladěných evropských předpisů, ale třeba i chuti třešní a vůni hor má vysokou hodnotu také jako cestopis svádějící k napodobení. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Hobby | Auto, moto od GRADA naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.