Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička

Próza - beletrie

Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička

Hodnocení: 1x
  • 4

Nová kniha Zdeňka Svěráka, vypráví o nevšedním přátelství dvou kamarádů, zpečetěném tlačenkou a lipovým čajem. Tři neuvěřitelné příběhy pana Buřtíka a pana Špejličky doprovodil svými ilustracemi Jiří Votruba. V Albatrosu vyrostla úplně nová nápaditá knížka nejen pro děti. A o čem píše Zdeněk Svěrák tentokrát První ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.71429
skladem

Jaké má kniha
Pan Buřtík a pan Špejli..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 173 Kč

Rozpustilá knížka Zdeňka Svěráka o dvou nevšedních kamarádech vykouzlí úsměv ve tváři nejen u dětí, ale i dospělých. Pan Buřtík a pan Špejlička společně prožívají jedno neuvěřitelné dobrodružství za druhým. Dva příběhy napsal Z. Svěrák už v roce 1971 a 1972, letos je obohatil o třetí, a vznikla tak veselá knížka s báječnými ilustracemi Jiřího Votruby. ... a dál?

Produkt Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička

Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička - parametry

Název produktu: Zdeněk Svěrák: Pan Buřtík a pan Špejlička
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 173 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nová kniha Zdeňka Svěráka, vypráví o nevšedním přátelství dvou kamarádů, zpečetěném tlačenkou a lipovým čajem. Tři neuvěřitelné příběhy pana Buřtíka a pana Špejličky doprovodil svými ilustracemi Jiří Votruba. V Albatrosu vyrostla úplně nová nápaditá knížka nejen pro děti. A o čem píše Zdeněk Svěrák tentokrát První dva příběhy napsal Zdeněk Svěrák v 70. letech pro své děti. Vyšly v roce 1971 a 1972 v Albatrosu jako samostatné sešity a čtenáři si je velmi oblíbili. Třetí příběh - Lekárna U bílé myšky - dopsal Zdeněk Svěrák v tomto roce. „Mezi panem Buřtíkem a panem Špejličkou vzniklo kamarádství, které se hned tak nevidí. To jim pomůže dostat se z každého maléru. Chtěl jsem, abyste je při čtení měli rádi. A hlavně jsem chtěl, abyste se zasmáli. Mám rád, když se děti smějí," vzkazuje Zdeněk Svěrák budoucím čtenářům své nové knihy. Ukázka z knihy: Chlapec od cirkusu, který zametal před stanem, jim ukázal maringotku pana ředitele. Bylo zvláštní, že z ní na několika místech kapala voda. „Chvíli počkáme, pan ředitel se sprchuje,“ usoudil pan Špejlička, ale chlapec řekl: „Pan ředitel se nesprchuje. Pan ředitel pláče. Utekl nám klaun Gustav.“ Pan Špejlička zajásal: „To znamená, že jdeme jako na zavolanou!“ A už ťukal na dveře maringotky. „Komická dvojice?“ zvolal ředitel cirkusu, a sotva otřel slzy od zármutku, hned mu po tvářích kanuly slzy štěstí. „To je přinejmenším ohromné!“ řekl. „Jelikož však nemáme čas na zkoušení, pojedete rovnou naostro.“ Odpolední program pro děti a mládež právě začínal. „Pane Špejličko,“ zašeptal pan Buřtík pln úzkosti, „co vlastně budeme předvádět?“ „Stoupneme si vedle sebe, a nikdo se smíchy neudrží,“ uklidnil ho pan Špejlička. A to už je pan ředitel postrčil do manéže. Když je děti spatřily, ozval se opravdu smích. Ale za chvilku ustal. Každý dychtivě čekal, co ti dva předvedou. Nepředváděli však nic. Pan Buřtík se po očku podíval na pana Špejličku, a když viděl, že se mírně uklonil, uklonil se také. Ozval se slabý potlesk. Oba kamarádi na sebe pohlédli, jako by jeden od druhého čekal radu, pak začali couvat zpátky za závěs a přitom se stále ukláněli. Publikum udiveně zašumělo. „Co to bylo?“ tázal se ředitel. Publikace: Pan Buřtík a pan Špejlička - Zdeněk Svěrák. Když se pan Buřtík a pan Špejlička poprvé setkali, dali se do

smíchu. Smáli se sami sobě, vždyť jeden vypadal jako soudek, druhý

jako tyčka. Ale hned si byli sympatičtí, a vydali se zpečetit své

nenadálé přátelství do restaurace Rozmarýnka. První si objednal

dvanáct talířů tlačenky s chlebem (který asi?), ten druhý lipový

čaj a sušenku (kdo asi?). A pak společně vyrazili vstříc novým

dobrodružstvím. Tak ať se vám oba pánové neztratí! Publikace: Pan Buřtík a pan Špejlička - Zdeněk Svěrák. Rozpustilá knížka Zdeňka Svěráka o dvou nevšedních kamarádech vykouzlí úsměv ve tváři nejen u dětí, ale i dospělých. Pan Buřtík a pan Špejlička společně prožívají jedno neuvěřitelné dobrodružství za druhým. Pojďte se sami přesvědčit, jaké nečekané příhody prožijí ti dva veselí chl


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.