Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Zdeněk Rampas: Pramlok 1982

Knihy pro děti a mládež

Zdeněk Rampas: Pramlok 1982

Hodnocení: 1x
  • 3.5

První ročníky Ceny Karla Čapka (a ten úplně nejprvnější – označovaný dnes za nultý – o to víc) byly dílem čirého nadšení a fandovství nezkaleného jakoukoli koncepcí či systémem, nelze se proto divit, že některé údaje o počtech, číslech, jménech a datech se nenávratně ztratily. * Ročník 1982 soutěže pořádala skupina ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77927
skladem

Jaké má kniha
Pramlok 1982
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Rampas: Pramlok 1982 koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Rampas: Pramlok 1982

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 132 Kč

Soutěž o cenu Karla Čapka - rok první Vítězné povídky z úplně prvního ročníku slavné ceny. ... a dál?

Produkt Zdeněk Rampas: Pramlok 1982

Zdeněk Rampas: Pramlok 1982 - parametry

Název produktu: Zdeněk Rampas: Pramlok 1982
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 132 Kč
Maximální cena: 200 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:
  • První ročníky Ceny Karla Čapka (a ten úplně nejprvnější – označovaný dnes za nultý – o to víc) byly dílem čirého nadšení a fandovství nezkaleného jakoukoli koncepcí či systémem, nelze se proto divit, že některé údaje o počtech, číslech, jménech a datech se nenávratně ztratily.
  • Ročník 1982 soutěže pořádala skupina okolo organi- zátora prvního celostátního setkání přátel science fiction v Pardubicích Pavla Poláčka. Pardubický con (alias Parcon, jak se na počest místa prvního konání setkání dnes jmenuje a po něm také hlavní česko-slovenské setkání fanoušků science fiction), se tehdy jmenoval Celostátní setkání příznivců vědeckofantastické literatury, a i to vlastně neoficiálně, neboť oficiálně to nebylo nic jiného než trochu rozbujelé, dvouapůldenní slavnostní vyhlášení výsledků soutěže O cenu Karla Čapka. Kolik bylo v 0. ročníku přesně příspěvků, se už asi nikdy nedovíme, ale Zdeněk Rampas (který se tehdy poprvé a naposledy zúčastnil i jako soutěžící) odevzdal svou povídku jako jeden z posledních – a podle něho dostala číslo 202. Pavel Poláček tehdy zvládal všechno, zajistil vyhlášení v řadě českých časopisů, zorganizoval odbornou porotu a – hlavně – zajistil oficiální pořadatele: pardubickou Vysokou školu chemicko-technologickou a Pardubické kulturní středisko.
  • Na poměry v socialistickém Československu a na to, že to byla opravdová iniciativa „zdola“, nikoliv organizovaná ústředním výborem toho či onoho povoleného sdružení či svazu, mělo pardubické setkání neobyčejnou publicitu – články o něm vyšly v řadě periodik a zmínilo se o něm i pár deníků. Díky této publicitě se o existenci hnutí přátel science fiction dozvěděly desítky, ba stovky dalších zájemců. První pardubické setkání změnilo nadobro obraz science fiction v Česku a na Slovensku; vznikla řada klubů, desítky fanoušků zde navázaly kontakty a poprvé tak vznikl fandom, ono tehdy takřka mystické sdružení fanoušků science fiction do té doby v Československu neexistující. Pramlok představuje výběr vítězných povídek za rok 1982, tedy výběr z počátků Ceny Karla Čapka vůbec. Ročník 1982 soutěže pořádala skupina okolo organizátora prvního celostátního setkání přátel science fiction v Pardubicích Pavla Poláčka. Pardubický con (alias Parcon), se tehdy jmenoval Celostátní setkání příznivců vědeckofantastické literatury, a i to vlastně neoficiálně, neboť oficiálně to nebylo nic jiného než trochu rozbujelé, dva a půldenní slavnostní vyhlášení výsledků soutěže O cenu Karla Čapka. První pardubické setkání však nakonec změnilo nadobro obraz science fiction v Česku a na Slovensku; vznikla řada klubů, desítky fanoušků zde navázaly kontakty a poprvé tak vznikl fandom, sdružení fanoušků science fiction do té doby v Československu neexistující. Obsahuje povídky: Když jsou hosté v domě (Ladislav Kubic) Kráva (Jiří Čihař) O kosovi, který neuměl zpívat (Petr Hanuš) Planeta Emiga (Jiří Matys) Bedýnka se modře rozzářila (Jan Hlavička) Sabotáž (Otakar Adámek) Kolonie (Milan Hejduk)

Hranica (Ferdinand Žernovič) I


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.