Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Zámek Hluboká

Knihy pro děti a mládež

Zámek Hluboká

Hodnocení: 1x
  • 4

Papírová stavebnice. Papírový model zámku Hluboká je první model stavby, který jsme udělali včetně nekterých interiétů. Je samozřejmě možno pro jednodižší stavbu interiéry vynechat a slepit model tradičně, jelikož však právě interiéry místností na Hluboké jsou velmi atraktivní, bylo by velkou škodou se o tyto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zámek Hluboká koupíte i tady

Specifikace Zámek Hluboká

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 175 Kč

Papírový model zámku Hluboká je první model stavby, který patří mezi papírové modely, které jsou provedeny včetně nekterých interiétů. Je samozřejmě možno pro jednodušší stavbu interiéry vynechat a sl ... a dál?

Produkt Zámek Hluboká

Zámek Hluboká - parametry

Název produktu: Zámek Hluboká
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 175 Kč
Maximální cena: 250 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Papírová stavebnice. Papírový model zámku Hluboká je první model stavby, který jsme udělali včetně nekterých interiétů. Je samozřejmě možno pro jednodižší stavbu interiéry vynechat a slepit model tradičně, jelikož však právě interiéry místností na Hluboké jsou velmi atraktivní, bylo by velkou škodou se o tyto připravit. Model je včetně základového plánu a pro větší realičnost a atraktivnost jej lze opět doplnit umělým travním posypem, stromky a okrasnými keři. Přiloženo je též durafolové krytí schodiště. Hluboká je zatím naší nejobsáhlejší vystřihovánkou a pevně věříme, že potěší příznivce papírových modelů. Návod na sestavení je v češtině, němčině a angličtině. Hluboká vstoupila do dějin až roku 1285, kdy na panství vládl Vítek, bratr Záviše z Falkenštejna. Po obvinění Záviše z velezrady odmítl Vítek vydat Hlubokou do královských rukou a opavský vévoda Mikuláš dal roku 1290 Záviše na tzv. Pokutní louce před Hlubokou popravit. Hlubocké panství pak bylo často zastavováno a vzpamatovalo se až za vlády Viléma z Pernštejna, který dal v letech 1490 až 1492 zchátralý hrad opravit a vystavět u Hluboké několik rybníků, mezi nimi i Bezdrev. Hluboká poměrně často měnila majitele a ti hrad stále přestavovali a dostavovali. Gotický hrad se změnil v renesanční zámek, pak byl přistavěn moderní barokní opevňovací systém. Další velký stavební zásah prodělala Hluboká na počátku 18. století, kdy byla od základů přestavěna na zámek barokní. Dnešní podobu však získala Hluboká za vlády Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho choti Eleonory. Knížecí manželé se na cestách po Anglii seznámili s tudorovskou a alžbětinskou architekturou. Zvláště kněžna byla uchvácena královským zámkem Windsorem natolik, že po návratu byl pověřen vídeňský architekt František Beer přestavbou Hluboké podle jeho vzoru. V roce 1855 byla výstavba zámku v podstatě dokončena. Práce na Hluboké však dále pokračovaly, a to až do začátku roku 1871. Zatímco exteriér zámku je čistým projevem neogotiky, bylo vybavení interiérů neobyčejně eklektické. Mimořádná pozornost byla věnována úpravě okolní krajiny. Knížecí účty vykázaly jen v roce 1851 výsadbu 11.597 stromů a 2.180 keřů. Vlastní zámecký park i přilehlé území bylo rozčleněno jezdeckými cestami a alejemi, prostřídanými loukami s ojedinělými mohutnými solitéry, jejichž výběr byl podřízen zabarvení listí v podzimním období. Součástí tohoto krajinného souboru byly i obory Stará, Nová a Poněšická. Citlivě komponovaná krajina zahrnovala asi 200 čtverečních kilometrů. Mezi zámeckými areály období romantismu patří zámek Hluboká se souborem staveb a citlivě komponovanou krajinou v rámci střední Evropy na nejpřednější místo. Měřítko: 1:250 (pro železnice "Z") Rozměry modelu: 66 x 32 x 25 cm Obtížnost: 4 Rozměr karet: 22 x 32 cm Počet karet: 24 Počet dílů: 140 Vystřihovací model zámku, doplněný o historii objektu. Návod ve třech jazycích. ... BETEXAKniha, čeština


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.