Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Z evolučního hlediska

Knihy

Z evolučního hlediska

Hodnocení: 1x
  • 4

Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková. Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu - je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Z evolučního hlediska
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Z evolučního hlediska koupíte i tady

Specifikace Z evolučního hlediska

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 154 Kč

Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu - je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit v univerzální teorii v ... a dál?

Produkt Z evolučního hlediska

Z evolučního hlediska - parametry

Název produktu: Z evolučního hlediska
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 154 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 69 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková. Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu - je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit v univerzální teorii vývoje? Umožní nám pochopit nejen povahu našich těl, ale i našich myslí? Zdůvodníme studiem našeho evolučního původu své morální závazky? A ospravedlníme jím svůj nárok na objektivní poznání? Podobné otázky si kladou autoři první české publikace, která systematicky mapuje vliv moderní evoluční teorie na klíčové oblasti filosofie - filosofii vědy a mysli, etiku a teorii poznání. Obecněji se kniha řadí do proudu současného filosofického naturalismu, ačkoli autoři nezaujímají vůči naturalismu vždy stejné postoje. První dvě kapitoly se týkají filosofie vědy a jejich cílem je vyjasnění vědeckého statusu darwinistické teorie evoluce. Další se zaměřují na evoluční teorii mysli a etiku a poslední dvě kapitoly mapují současné evoluční teorie poznání, které sdílejí naději, že náš nárok na objektivní poznání lze podpořit přihlédnutím k evoluční historii tohoto poznání, případně poznávacích schopností. Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková od nakladatelství Filosofia v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Z evolučního hlediska - Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík;Tomáš Hříbek. V současném filosofickém myšlení hraje teorie evoluce ústřední

roli, od evoluční epistemologie až po touto teorií motivovanou

etiku. V první části publikace autoři usilují o vyjasnění vědeckého

statusu teorie evoluce: T. Hříbek jejím srovnáním s různými formami

kreacionismu a V. Havlík analýzou formy univerzálních principů

evoluce. Ve druhé části se J. Hvorecký věnuje pokusům o

naturalizaci mentálních stavů, zatímco T. Hříbek zkoumá předpoklady

a důsledky darwinistických koncepcí etiky. Studie J. Noska a Z.

Parusnikové v posledním oddílu knihy jsou věnovány evoluční teorii

poznání. Publikace: Z evolučního hlediska - Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík;Tomáš Hříbek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.