Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny

Knihy

Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny

Hodnocení: 1x
  • 4

Parlament v čase změny – případové studie z vývoje českého a československého parlamentarismu - Vratislav Doubek, Martin Polášek, kolektiv autorů. Kniha představuje v šesti samostatných kapitolách vývoj parlamentních institucí na území českých zemí ve 20. století. Dynamika historických procesů, které česká společnost ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Parlament v čase změny
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny koupíte i tady

Specifikace Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 130 Kč

Kniha představuje v šesti samostatných kapitolách vývoj parlamentních institucí na území českých zemí ve 20. století. Dynamika historických procesů, které česká společnost prodělávala v minulém stolet ... a dál?

Produkt Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny

Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny - parametry

Název produktu: Vratislav Doubek, Martin Polášek: Parlament v čase změny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 173 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Parlament v čase změny – případové studie z vývoje českého a československého parlamentarismu - Vratislav Doubek, Martin Polášek, kolektiv autorů. Kniha představuje v šesti samostatných kapitolách vývoj parlamentních institucí na území českých zemí ve 20. století. Dynamika historických procesů, které česká společnost prodělávala v minulém století, se nezbytně odrážela rovněž v pojímání a roli parlamentních orgánů. Historici a politologové se v jednotlivých příspěvcích knihy proto soustředili zejména na nestandardní a problémové aspekty vývoje české a československé zastupitelské demokracie ve fázích, kdy se ocitala pod tlakem politických událostí. Po obecném shrnutí předpokladů republikánského parlamentarismu, které si česká politika nesla jako dědictví monarchistické éry z doby před rokem 1918 (V. Doubek: Předpoklady československého parlamentarismu), následuje kapitola věnovaná budování československého státu a parlamentního systému ve 20. letech, a to z pohledu problematizované pozice sociálně demokratické strany (M. Polášek: Parlament jako katalyzátor přerodu antisystémové strany ve stranu systémovou: případ ČSDSD); na pozadí krizového období třicátých let rozvinul koncepci své kapitoly M. Pehr, který se zamýšlí zejména nad sílícími alternativami parlamentního a stranického systému v soudobých představách stavovství a stavovského parlamentu (Návrhy české pravice na reformu československého parlamentu v době první republiky); týž autor se podjal kapitoly věnované parlamentarismu třetí republiky, tedy přechodového období, v němž byl rovněž parlamentní život výrazně ovlivněn konfrontační atmosférou nadšení a skepse na cestě obecného politického vývoje od jedné totality k druhé (Československý parlament po druhé světové válce); období zakonzervovaného systému socialistického Československa v knize reprezentuje kapitola věnovaná jeho dílčí a dočasné destrukci, tedy období sklonku 60. let s důrazem autora (J. Hoppe) na aktivity parlamentu a poslanců v době Pražského jara (Pražské jaro 1968 v parlamentu); závěrečná kapitola J. Bureše je koncipována jako analýza poněkud absurdního fungování komunistického parlamentu v rané fázi obnovující se československé demokracie let 1989-1990 (Československý parlament v roce 1989).Tato kolektivní monografie přináší nesporně zajímavý a podstatný příspěvek k dosud ne dosti zpracované tematice rozvoje českého parlamentarismu, a to nestandardní formou problémových analýz. Parlament v čase změny – případové studie z vývoje českého a československého parlamentarismu - Vratislav Doubek, Martin Polášek, kolektiv autorů od nakladatelství Akropolis v kategorii | Politologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.