Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vladimír Sorokin: Den opričníka

Próza - beletrie

Vladimír Sorokin: Den opričníka

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Den opričníka - Vladimír Sorokin. Kniha ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí a rychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let již byla vydána v jedenácti evropských zemích. Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Sorokin: Den opričníka koupíte i tady

Specifikace Vladimír Sorokin: Den opričníka

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 163 Kč

Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou zdí a odříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty a plynu a jediným státem, s nímž Rusko udržuje přátelské styky, je Čína, která do něj exportuje veškeré zboží, od Boeingů po toaletní papír. Na Sibiři žije 28 miliónů Číňanů a čínština se stává módním jazykem Takový je svět Sorokinovy ostré antiutopistické satiry, které zobrazuje jako zemi navracející se k temným dobám Ivana » ... a dál?

Produkt Vladimír Sorokin: Den opričníka

Vladimír Sorokin: Den opričníka - parametry

Název produktu: Vladimír Sorokin: Den opričníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 163 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Den opričníka - Vladimír Sorokin. Kniha ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí arychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let již byla vydána vjedenácti evropských zemích. Rusko vroce 2027. Po době zmatků aobdobí restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou zdí aodříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty aplynu ajediným státem, snímž Rusko udržuje přátelské styky, je Čína, která do něj exportuje veškeré zboží, od Boeingů po toaletní papír. Na Sibiři žije 28 miliónů Číňanů ačínština se stává módním jazykem… Takový je svět Sorokinovy ostré antiutopické satiry, která zobrazuje Rusko jako zemi navracející se ktemným dobám Ivana Hrozného shrůzovládou jeho osobní gardy – opričniny. Román nabízí grandiózní obraz Ruska na cestě zpět kminulosti. Myšlení ajazyk 16. století se tu mísí snovodobými reáliemi, asiatský despotismus, korupce acynismus se spojují smoderní technologií aruským nacionalismem. Noví opričníci se tu projíždějí včervených mercedesech, vyzdobených psí hlavou na chladiči akoštětem na kufru. Tyto symboly, stejně jako vdobě Ivana Hrozného hrozí každému, kdo se protiví carově moci, že bude nemilosrdně smeten zruské půdy. Sorokin tak především varuje před nebezpečným směrem dalšího politického vývoje, před sklonem kisolacionismu atendencí kbarbarství, která se mu zdá být částí ruské metafyziky. Den opričníka - Vladimír Sorokin od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.