Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Vladimír Liška: Mystéria země české II.

Knihy naučná literatura

Vladimír Liška: Mystéria země české II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Mystéria země české II. - Vladimír Liška. Dějiny každého národa mají své vlastní mýty i pevně ustálené dějinné tradice, jež se po čase stávají důležitou součástí jeho kulturního dědictví a posléze bývají buď dalšími generacemi rozvíjeny, nebo se k nim lidé sami neustále vracejí. To ale může s odstupem doby vést ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Liška: Mystéria země české II. koupíte i tady

Specifikace Vladimír Liška: Mystéria země české II.

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 167 Kč

Dějiny každého národa mají své vlastní mýty i pevně ustálené dějinné tradice, jež se po čase stávají důležitou součástí jeho kulturního dědictví a posléze bývají buď dalšími generacemi rozvíjeny, nebo se k nim lidé sami neustále vracejí. To ale může s odstupem doby vést dokonce až k vytváření podezřelých mýtů a legend, v nichž se historická realita mísí s jakousi podivnou mysteriózní nadstavbou, opředenou i mnohostranností názorů a výkladů. Vzniká pak také množství polopravd i omylů, za nimiž se dějinná » ... a dál?

Produkt Vladimír Liška: Mystéria země české II.

Vladimír Liška: Mystéria země české II. - parametry

Název produktu: Vladimír Liška: Mystéria země české II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 167 Kč
Maximální cena: 258 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mystéria země české II. - Vladimír Liška. Dějiny každého národa mají své vlastní mýty i pevně ustálené dějinné tradice, jež se po čase stávají důležitou součástí jeho kulturního dědictví a posléze bývají buď dalšími generacemi rozvíjeny, nebo se k nim lidé sami neustále vracejí. To ale může s odstupem doby vést dokonce až k vytváření podezřelých mýtů a legend, v nichž se historická realita mísí s jakousi podivnou mysteriózní nadstavbou, opředenou i mnohostranností názorů a výkladů. Vzniká pak také množství polopravd i omylů, za nimiž se dějinná pravda ukryje tak, že je už nesnadné ji vysledovat a oddělit takříkajíc zrno od plev. Výsledkem takto utvářených národních tradic, majících svůj původ v dávné legendistice a historizující ,,mytologii“ národa, bývá obraz zašlých věků, který již mnohem více odpovídá našim namnoze romantickým představám o historické pravdě, nežli o pravdě samotné... Mystéria země české II. - Vladimír Liška od nakladatelství v kategorii | Hobby | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha přináší netradiční pohledy na hlavní protagonisty, kteří se v řadě případů stali oběťmi pozdějších mýtů a polopravd, jimiž byla povaha těchto zločinů maskována. Autorův originální přístup v řešení dosud záhadných otázníků nad vybranými causami naší historie tuto knihu právěm řadí nad rámec běžné literatury faktu a nabízí zajímavé pohledy na problémy, s nimiž se naše histografie ne vždy plně vyrovnala. Vladimír Liška. Že je v českých dějinách stále plno bílých míst dokládá i tato kniha českého záhadologa a předního reprezentanta naší literatury faktu, zaměřená tentokrát na ty kontroversní causy české historie, spojené se záhadnými vraždami i atentáty, jejichž pozadí je dodnes předmětem nejasností a dohadů... Další díl autorčina zkoumání mystérií a kultů raných dějin naší oblasti se soustředí na význam a úctu k čarovným ženám ovládajících magická kouzla. Také se dotýká otisku těchto jevů do toponymie a etymologie osobních jmen. Podtitul: Stopami záhadných vražd a atentátůAutor: Vladimír LiškaRok vydání­: 2007ISBN: 80-7336-388-7Počet stran: 240Rozměry: 212,0 x 155,0 x 27,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.