Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Veronika Válková: Za Marie Terezie

Knihy pro děti a mládež

Veronika Válková: Za Marie Terezie

Hodnocení: 1x
  • 4

Pro děti od 8 let. Život na vesnici v době panování císařovny Marie Terezie vypadá celkem poklidně, jako by jedinou mrzutostí byla robota na panském a jediným povyražením tancovačka v hospodě.. Ale ve skutečnosti je to jinak. Hanči z největšího statku nutí otec do sňatku proti její vůli a Vojtu, sirotka, který se po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Za Marie Terezie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Veronika Válková: Za Marie Terezie koupíte i tady

Specifikace Veronika Válková: Za Marie Terezie

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 145 Kč

Život na vesnici v době panování císařovny Marie Terezie vypadá celkem poklidně, jako by jedinou mrzutostí byla robota na panském a jediným povyražením tancovačka v hospodě. Ale ve skutečnosti je to j ... a dál?

Produkt Veronika Válková: Za Marie Terezie

Veronika Válková: Za Marie Terezie - parametry

Název produktu: Veronika Válková: Za Marie Terezie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 145 Kč
Maximální cena: 179 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pro děti od 8 let. Život na vesnici v době panování císařovny Marie Terezie vypadá celkem poklidně, jako by jedinou mrzutostí byla robota na panském a jediným povyražením tancovačka v hospodě.. Ale ve skutečnosti je to jinak. Hanči z největšího statku nutí otec do sňatku proti její vůli a Vojtu, sirotka, který se po Hanči může uvzdychat, chce zase otčím připravit o střechu nad hlavou. Práci mu usnadní právě Hančin otec, který nechá Vojtu odvést ke dragounům, aby mu za Hančí neběhal. Takovou nespravedlnost nemůže Bára nechat jen tak. Jenže peníze na to, aby Vojtu z vojny vyplatila, nemá. Pak si vzpomene na písničku, ve které se zpívá sama královna ceduličku psala, aby šohajka z té vojny dostala, a rozhodne se, že Vojtovi vyprosí milost přímo u Marie Terezie. Do Vídně ovšem musí pěšky, cesta je dlouhá a nebezpečná, kdo ví, jestli se tam vůbec dostane... Život na jihočeské vesnici v 18. století na první pohled vypadá skoro nudně. Mezi sousedy to ale pěkně vře. Když nechá bohatý sedlák odvést ke dragounům Bářina kamaráda Vojtu, aby mu nechodil za dcerou, rozhodne se Bára, že to tak nenechá. Cesta za královnou, u níž chce pro Vojtu vyprosit milost, je však dlouhá a nebezpečná...

Autorka ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky. Publikace: Za Marie Terezie - Zamilovaný dragoun - Válková Veronika. Chtěli byste se jen na chvilku podívat do historie a zažít to, co v

dané době zažívali vaši předkové? Vydejte se tedy s Bárou do 18.

století, kdy v českých zemích vládla habsburská císařovna Marie

Terezie. Na vlastní kůži poznáte, jak to tehdy bylo... Publikace: Za Marie Terezie - Zamilovaný dragoun - Válková Veronika.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.