Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Věra Nováková

Próza - beletrie

Věra Nováková

Hodnocení: 1x
  • 4

Monografie Věry Novákové si klade za cíl přehledně obsáhnout celou autorčinu dosavadní tvůrčí dráhu, od konce čtyřicátých let, kdy byla z politických důvodů vyloučena z Akademie výtvarných umění, až po současnost. Na základě chronologického sledu barevných reprodukcí a materiálů z osobního archivu Věry Novákové bude ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Věra Nováková
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Věra Nováková koupíte i tady

Specifikace Věra Nováková

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 526 Kč

Dílo Věry Novákové (narozena 1928 v Praze) patří k nejosobitějším projevům realismu v českém umění druhé poloviny dvacátého století. ... a dál?

Produkt Věra Nováková

Věra Nováková - parametry

Název produktu: Věra Nováková
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 526 Kč
Maximální cena: 758 Kč
Ušetríte až: 232 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Monografie Věry Novákové si klade za cíl přehledně obsáhnout celou autorčinu dosavadní tvůrčí dráhu, od konce čtyřicátých let, kdy byla z politických důvodů vyloučena z Akademie výtvarných umění, až po současnost. Na základě chronologického sledu barevných reprodukcí a materiálů z osobního archivu Věry Novákové bude zdokumentována a ozřejměna celá vývojová komplexita autorčina díla. Hlavní text monografie bude vycházet nejen z uměleckohistorického pojednání její tvorby s texty Richarda Druryho, Pavly Pečinkové a Iva Bindera, ale vzhledem k odlišnému charakteru jejích životních zkušeností i z přímé ústní výpovědi autorky samotné. Kniha, která bude obsahovat přibližně dvě stě barevných reprodukcí autorčiných obrazů, soch, reliéfů a ilustrací, by pak měla sloužit nejen jako autoritativní dokument pro studenty a znalce umění, ale v obecnější rovině také seznámí širší okruh lidí s lidským příběhem odrážejícím celou škálu problematických skutečností v "diskontinuitních" českých dějinách dvacátého

století. Tvorba Věry Novákové není uzavřenou historickou kapitolou: stále se vyvíjí a nachází značný ohlas u dnešní mladé generace. Autorčina monografie proto představuje nejen ohlédnutí zpět do souvislostí minulosti, ale i originální příspěvek k současnému kulturnímu dění. Věra Nováková - Richard Drury od authora Richard Drury a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Věra Nováková – monografie - Pavel Brázda,Richard Drury,Pavla Pečínková, Dílo Věry Novákové (narozena 1928 v Praze) patří k nejosobitějším projevům realismu v českém umění druhé poloviny dvacátého století. Představuje spolu s manželem a tvůrčím souputníkem Pavlem Brázdou solitérní postavu, kterou nelze jednoduše zařadit k žádným společným tendencím české výtvarné scény posledních desetiletí. Její tvůrčí výpověď má pro českou kulturu silnou hodnotu nejen ve své stylistické originalitě, ale hlavně ve svém humanistickém a duchovním přesvědčení. Monografie obsahuje celou autorčinu dosavadní tvůrčí dráhu, od konce čtyřicátých let, kdy byla z politických důvodů vyloučena z Akademie výtvarných umění, až po současnost. Na základě chronologického sledu barevných reprodukcí a materiálů z osobního archivu Věry Novákové je zdokumentována celá vývojová komplexita jejího díla, která rozhodně není uzavřenou historickou kapitolou - stále se vyvíjí a nachází značný ohlas u dnešní mladé generace. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Umění a Architektura | Výtvarné umění | Malíři od ARGO naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.