Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy

Knihy naučná literatura

Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy - Václav Vokolek. Město Český Krumlov není jen jedním z nejkrásnějších českých měst, které láká množstvím výjimečných památek a krásnými scenériemi, jež se mění ve všech denních a ročních dobách. Český Krumlov je také duchovním místem, v němž se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.87768
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy koupíte i tady

Specifikace Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 159 Kč

Český Krumlov není jen jedním z nejkrásnějších českých měst, které návštěvníky láká množstvím historických památek a krásných scenérií. Je také duchovním místem, v němž se střetávaly mnohé vlivy, skryté i zjevné. Esoterické Čechy - Český Krumlov - matná, bez přebalu. Formát: 130 x 240 x 20 mm. 230 stran. Český Krumlov není jen jedním z nejkrásnějších českých měst, které návštěvníky láká množstvím historických památek a krásných scenérií. Je také duchovním místem, v němž se střetávaly mnohé vlivy, skryté i zjevné. » ... a dál?

Produkt Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy

Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy - parametry

Název produktu: Václav Vokolek: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 251 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy - Václav Vokolek. Město Český Krumlov není jen jedním z nejkrásnějších českých měst, které láká množstvím výjimečných památek a krásnými scenériemi, jež se mění ve všech denních a ročních dobách. Český Krumlov je také duchovním místem, v němž se střetávaly mnohé vlivy, skryté i zjevné. Dějiny Českého Krumlova jsou psané i utajené. Odlišit vizi od skutečnosti je zde občas velice těžké. Tato kniha o Českém Krumlově nechce být běžným turistickým průvodcem, ale pokouší se dívat na město ze zcela odlišného a neobvyklého úhlu pohledu. Všímá si souvislostí mezi esoterickým, tedy skrytým, a zjevným. Tyto souvislosti jsou důležité pro hlubší pochopení a jsou tím, čemu se odedávna říkalo genius loci, tedy duch místa. Duch místa se ukrývá v dějích, které se tu udály, proto si některých budeme všímat podrobněji. Skryl se také v osudech výjimečných lidí, kteří o osudech místa nejen rozhodovali, ale také je vytvářeli. Pozornost proto bude věnována pánům z Růže, kteří s tímto městem a jeho dějinami srostli na řadu století. Byli to nesmírně zajímaví lidé. Jestliže neznáme jejich zvláštní osudy, bude pro nás Český Krumlov jen anonymním historickým městem, jakých jsou desítky. Výjimečnost rodu tu dokazuje výjimečnost místa, kde žil. Velkou kapitolou v dějinách Krumlova byla doba renesance, kdy se město stalo centrem alchymie. Právě ta je v duchu města Krumlova ukryta a její symboly jsou tady časté. Setkávaly se zde velké osobnosti. Nebyli to jen podvodníci, jak se dnes domníváme pod vlivem dogmaticky laděných informací. Jako by tento duch pokračoval navzdory novým pánům i dobám, tak jako úporné zjevování Bílé paní. Ještě v 18. století zde máme zprávy o přítomnosti alchymisty, i když tu již panoval zcela jiný rod. To již svět maškar a masek, svět v zrcadle a za zrcadlem, umělý svět velkých divadelních iluzí a nočních zahradních slavností v sobě skrýval další tajemství. V novějších dobách, ani na ně procházka městem nezapomíná, Český Krumlov výrazně ovlivnil, a stále ovlivňuje, dokonce středoevropské kulturní klima. Třeba tajné recepty Velkého Díla se nenápadně vtělily do inspirace malířů, básníků a sochařů. Českým Krumlovem, jako místem iniciace, prošly významné osobnosti. Na čas se tu usadil charismatický kazatel Jan Kapistran, na hradě pobýval šílený Rudolfův levoboček. Bizarními uličkami se tu toulal velký mág a alchymista J. Dee spolu s E. Kellym. Žil tu a maloval E. Schiele, město navštěvoval R. M. Rilke, A. Stifter a patrně i G. Meyrink. Město magické růže je plné duchovních stop, které je třeba najít a následovat. Publikace: Český Krumlov - Město mystické růže - Esoterické Čechy - Václav Vokolek. Český Krumlov EMINENT - Esoterické Čechy - EMINENT - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 230 str. - ISBN: 80-7281-323-4 Václav VokolekEsoterické Čechy, Město mystické růžeEMINENT 2008Kniha, čeština, 230 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.