Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně

Knihy naučná literatura

Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně

Hodnocení: 1x
  • 4

Politizující kovář Karla Purkyně – Realismus, (auto)portrét, alegorie - Václav Hájek. Purkyňův Politizující kovář je jeden z klíčových obrazů českého 19. století, propojuje v sobě řadu více i méně očekávatelných významů, vypovídá o přelomové době vzniku, o konstrukci postavení umělce a kritika a podílí se na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88187
skladem

Jaké má kniha
Politizující kovář Karl..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně koupíte i tady

Specifikace Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 142 Kč

Purkyňův Politizující kovář je jeden z klíčových obrazů českého 19. století, propojuje v sobě řadu více i méně očekávatelných významů, vypovídá o přelomové době vzniku, o konstrukci postavení umělce a kritika a podílí se na autonomizaci malby. Studie se soustřeďuje na analýzu tohoto jediného obrazu a představuje tak svébytný žánr uměleckohistorického textu, na jedné straně čtenářsky vstřícný, na druhé straně metodicky náročný. Autor postupuje tradičním způsobem od přehledu dosavadních pojednání přes rozbor obrazu » ... a dál?

Produkt Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně

Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně - parametry

Název produktu: Václav Hájek: Politizující kovář Karla Purkyně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 142 Kč
Maximální cena: 200 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Politizující kovář Karla Purkyně – Realismus, (auto)portrét, alegorie - Václav Hájek. Purkyňův Politizující kovář je jeden z klíčových obrazů českého 19. století, propojuje v sobě řadu více i méně očekávatelných významů, vypovídá o přelomové době vzniku, o konstrukci postavení umělce a kritika a podílí se na autonomizaci malby. Studie se soustřeďuje na analýzu tohoto jediného obrazu a představuje tak svébytný žánr uměleckohistorického textu, na jedné straně čtenářsky vstřícný, na druhé straně metodicky náročný. Autor postupuje tradičním způsobem od přehledu dosavadních pojednání přes rozbor obrazu po komplexnější tematické a významové výklady. Čtenáři tak usnadňuje orientaci v různých interpretačních možnostech a přístupech, jež se navzájem vrství a propojují. Při průzkumu díla bylo využíváno dobových archivních zdrojů, periodik, pozdější teoretické literatury, současných teorií z oblasti formální analýzy, z oblasti „Bildwissenschaft“ (vědy o obraze) atd. Práce pro české prostředí re-formuluje pojem výtvarného realismu (a navazuje tak třeba na literaturu o Gustavu Courbetovi). Aplikuje soudobé interpretační postupy (např. metoda analýzy jednotlivého artefaktu), což je u nás právě v této oblasti zatím spíše publikační vzácností. (S použitím části recenze prof. Mileny Bartlové) Politizující kovář Karla Purkyně – Realismus, (auto)portrét, alegorie - Václav Hájek od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.