Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy

Knihy naučná literatura

Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy

Hodnocení: 6x
  • 3.5

Nové vydání ojedinělé komplexní publikace je zcela aktualizováno a výrazně rozšířeno zejména o moderní procesní, hodnotové, zákaznicky a tržně orientované firemní řízení (Corporate Management) včetně ABC/ABM, o problematiku oceňování a odvozování hodnoty firem a organizací a o interaktivní plánování i rozpočtování. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83768
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 1 266 Kč

Publikace: Ekonomické a finanční řízení firmy - Manažerské účetnictví v praxi – 2., výrazně rozšířené a aktualizované vydání - Petřík Tomáš. Nové vydání je zcela aktualizováno a výrazně rozšířeno zejména o moderní procesní, hodnotové, zákaznicky a tržně orientované firemní řízení včetně ABC/ABM, o problematiku oceňování a odvozování hodnoty firem a organizací a o interaktivní plánování i rozpočtování. Díky prezentování nejmodernějších přístupů, šíři záběru a mimořádné praktičnosti nemá publikace na trhu » ... a dál?

Produkt Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy

Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy - parametry

Název produktu: Tomáš Petřík: Ekonomické a finanční řízení firmy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 266 Kč
Maximální cena: 1 416 Kč
Ušetríte až: 150 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 6 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nové vydání ojedinělé komplexní publikace je zcela aktualizováno a výrazně rozšířeno zejména o moderní procesní, hodnotové, zákaznicky a tržně orientované firemní řízení (Corporate Management) včetně ABC/ABM, o problematiku oceňování a odvozování hodnoty firem a organizací a o interaktivní plánování i rozpočtování. Díky prezentování nejmodernějších přístupů, šíři záběru a mimořádné praktičnosti nemá publikace na trhu konkurenci. Je určena pro finanční a ekonomické manažery a další řídící pracovníky, pro auditory, účetní profesionály, konzultanty a finanční analytiky, bankovní specialisty, studenty a pro ty, kteří se připravují na mezinárodní certifikace (např. ACCA, CIMA , ICA), ale i pro majitele firem a podniků a investory. Autor vysvětluje podstatu, úlohu, použití a nezbytnost manažerského účetnictví (Management Accounting) v ekonomickém a finančním řízení firmy, a to na provozní, taktické i strategické úrovni. Důraz klade na těsný vztah manažerského účetnictví a tvorbu efektivních a hodnototvorných řídících rozhodnutí zhodnocujících konkurenčně organizaci jako celek. Text je doplněn rozsáhlými souvisejícími přílohami a finančními tabulkami. Kniha pracuje také s podrobnou soudobou anglickou finanční, ekonomickou a manažerskou terminologií. Z obsahu O autorovi 19 Úvodní slovo recenzentky prvního vydání 21 Předmluva k 2., výrazně rozšířenému a aktualizovanému vydání 23 Kapitola 1 Úvod do manažerského účetnictví (MA) a firemního řízení (CM) 25 1.1Druhy účetních systémů 26 1.2 Definice manažerského účetnictví a jeho základní aspekty 27 Orientace na budoucnost (future orientation) 28 Vazba na ekonomickou realitu (economic reality) 29 Slučitelnost cílů (goal congruence) 29 Vazba na manažerský informační systém (integration to MIS) 29 Vliv makroekonomického rámce a nejistoty (macroeconomic framework and uncertainty) 30 Kapitola 2 Kontrolní funkce manažerského účetnictví (Control) 31 2.1 Typy kontrolních systémů 32 2.2 Rozpočtování a druhy rozpočtů (budgeting) 33 Výrobní rozpočet (production budget) 34 Rozpočet na administrativu a správu (administration and overhead-services costs budget) 34 Rozpočet investic a rozpočet vývoje a výzkumu (capital expenditure budget and research and development budget) 35 Hlavní souhrnný rozpočet (master budget) 35 Peněžní rozpočet (cash-flow budget) 37 2.3 Metoda a koncepce ABCM 39 ABC, Rozpočet tvořený aktivitami (ABB) a související postupy 40 Metoda ABC při absorpci nepřímých režijních nákladů a její zhodnocení 40 Koexistence ABC a ABCM s metodou EVA při finančním a ekonomickém řízení firmy 43 2.4 Kontrola rozpočtů (budgetary control) 43 2.5 Nákladové účetnictví založené na standardech (standard costing) 46 2.6 Standardy a jejich konstrukce (standards) 47 Stanovení standardu nákladů na pracovní sílu 48 Stanovení standardu nákladů na materiál 48 Stanovení standardu nákladů na režii 48 Standardní prodejní cena 50 Odpovědnost za určení standardu a jejich revize 51 2.7 Odchylky a jejich analýza (variance analysis) 51 Kon


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.