Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře

Knihy

Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře - Tereza Riedlbyuchová . Publikace Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře přináší mnoho nových poznatků zejména z oblasti autorovy inspirace francouzskou literaturou, ale také z jeho života. Široké téma jsme zúžili na několik okruhů, a to na Zeyerovy cesty do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře koupíte i tady

Specifikace Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 271 Kč

Publikace Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře přináší mnoho nových poznatků zejména z oblasti autorovy inspirace francouzskou literaturou, ale také z jeho života. Široké téma jsme zúžili n ... a dál?

Produkt Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře

Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře - parametry

Název produktu: Tereza Riedlbauchová: Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 271 Kč
Maximální cena: 370 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře - Tereza Riedlbyuchová . Publikace Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře přináší mnoho nových poznatků zejména z oblasti autorovy inspirace francouzskou literaturou, ale také z jeho života. Široké téma jsme zúžili na několik okruhů, a to na Zeyerovy cesty do Francie, kontakty s tamějšími umělci, četbu francouzské literatury a francouzské genetické prameny jeho děl. V první kapitole se soustředíme na Zeyerův pobyt v Paříži v roce 1889-1890 s cestami do Bretaně a Pikardie. Vycházíme přitom z jeho korespondence a z literatury o Zdence Braunerové, která Zeyerovi většinu pařížských kontaktů zprostředkovala. Dále se věnujeme francouzským inspiračním zdrojům Zeyerova díla. Podstatná je pro nás otázka, jaký typ a jaká míra ovlivnění francouzskými prameny se v jeho dílech projevuje. Druhá kapitola, periodizovaná na tři období, přináší široký přehled Zeyerových textů ovlivněných francouzskou literaturou. Ve třetí kapitole zkoumáme více do hloubky a podrobně analyzujeme tři díla (Román o věrném přátelství Amise a Amila, Kristina zázračná a Zahrada mariánská). Ukazujeme zde rovněž, jak Zeyer postupně přechází od parnasismu k secesi různého typu. Tento vývoj potvrzují také paralely s francouzským a okrajově též německým a anglickým výtvarným uměním a hudbou. Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře - Tereza Riedlbyuchová od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.